Prześcieradło bez gumki – jakie wybrać?

0
378
Prześcieradło bez gumki - jakie wybrać?

Zdrowy sen wpływa na lepsze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest zorganizowanie miejsca do spania w taki sposób, żeby zwiększyć komfort. Pomóc w tym może prześcieradło odpowiednio dobrane do materaca i niepowodujące podrażnień podczas snu.

Wybór prześcieradła nie zawsze jest łatwym zadaniem. Nie tylko materiał ma znaczenie, ale również właściwe dobranie do rozmiaru powierzchni. Finalnie zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do relaksu poprawia jakość snu. Wskutek czego ma się więcej energii do wykonywania codziennych obowiązków. Wypoczynek jest tak samo ważny w życiu dzieci, jak i dorosłych. Z tej przyczyny poszukując pościeli dla siebie lub swojego dziecka należy najpierw sprawdzić, z jakiej tkaniny powinna być wykonana. Lepiej postawić na prześcieradła frotte, czy jersey?

Jaki rozmiar prześcieradła na małe łóżka i łóżeczka?

Prześcieradła dostępne są w różnych wielkościach. Na dwuosobowe łóżka należy zdecydować się na większy rozmiary takie jak prześcieradło 160×200 — to jeden ze standardowych wymiarów. Jednak czasami konieczne są mniejsze produkty, które będą nadawały się na małe materace młodzieżowe bądź tapczany. Posiadając jednoosobowe łóżko dobrze sprawdzą się prześcieradła 90×200. Taki rozmiar pościeli nadaje się również do dziecinnych łóżek, jakich używają starszaki. Decydując się na konkretny wymiar pościeli, istotne jest dokładne zmierzenie materaca i jego grubości. Można znaleźć zarówno modele z gumką, jak i bez. Dobrze wcześniej określić jaki model będzie bardziej funkcjonalny.

Prześcieradło bez gumki czy z gumką?

Prześcieradło 90×200 bez gumki jest standardowym produktem wykorzystywanym od bardzo dawna. Do tego czasu cieszy się niemałą popularnością zarówno w gospodarstwach domowych, jak i hotelach. Jest to dopasowanej wielkości kawałek tkaniny obszyty na skrajach, aby się nie strzępił. Można go wetknąć pod materac w celu uniknięcia zwijania się. Dzięki temu nawet większy wymiar można w łatwy sposób dobrać do materaca, wtykając zbyt dużą ilość pod spód. Prześcieradło z gumką wystarczy nałożyć na posłanie bez wsuwania i układania go. Materiał jest napięty i nie stwarza jakichkolwiek zagnieceń i nie zsuwa się. Rozciągliwa gumka umożliwia łatwe dostosowanie do materaca. Oba rodzaje są dobrą decyzją, z tego powodu kupując prześcieradła frotte 90×200 lub jersey należy kierować się osobistymi upodobaniami.

Prześcieradła frotte 90×200 — zalety

Materiał frotte jest wyjątkowo delikatne i miłe w kontakcie ze skórą. Ze względu na wykorzystanie struktury pętelkowej materiał jest bardziej puchaty niż jersey. Prześcieradła frotte dobrze sprawdzą się w chłodniejsze dni. Doskonale ogrzewają ciało w chłodne noce, jednocześnie nie przegrzewając. Ponadto ta tkanina ma właściwości oddychające i pochłaniające wilgoć. Dzięki temu pościel zapewnia duży komfort cieplny. Ten materiał odporny jest na wysokie temperatury, dzięki czemu łatwo go utrzymać w czystości. Do tego jest wyjątkowo mocny i odporny na ścieranie. Prześcieradła frotte 90×200 są odpowiednie do dziecięcych łóżek na chłodniejsze dni — nie podrażniają skóry i nie powodują alergii.

Prześcieradła jersey 90×200 — zalety

Materiał jersey jest niezwykle delikatny i gładki w dotyku. W odróżnieniu od frotte prześcieradła jersey są zbudowane z pojedynczych włókien bawełny i syntetyku zapewniających lekką i delikatną strukturę. Ten materiał będzie dobrym wyborem zarówno w gorące dni, jak i chłodne zimowe wieczory. Właściwości oddychające zapewniają przewiewność. Ponadto ma wysokie właściwości pochłaniające wilgoć. Ze względu na swoją gładkość i antyalergiczność zalecany jest także dla dzieci. Prześcieradła jersey 90×200 łatwo się prostują i nie trzeba ich prasować.

Odpowiednio dobrane prześcieradło poprawi jakość snu

Wybór pościeli jest bardzo ważnym zadaniem. Trafnie dobrane może poprawić wygodę podczas snu. Ważne jest dopasowanie pościeli dostosowanej wymiarem do materaca. W przypadku tapczanów lub łóżek dla dzieci dobre będzie prześcieradło 90×200. Wybierając materiał, warto zwrócić uwagę na jego atrybuty. Frotte przypadnie do gustu amatorom miękkości i ciepła. Jednak prześcieradło jersey również posiada dużo atutów, a jego gładkość zachęci do pozostania w łóżku sekundę dłużej. Oba tworzywa są całkowicie bezpieczne dla skóry i nie wywołują podrażnień. Oprócz tego zapewniają skórze oddychanie, dzięki czemu można sobie pozwolić na niczym niezmącony odpoczynek. Kupując pościel, warto również zwrócić uwagę na jego jakość. Wysokiej jakości produkty będą bezpieczne dla skóry i posłużą dużo dłużej niż te stworzone ze słabej jakości tworzywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here