Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

0
692
Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna branży beauty zrobiła się ostatnio bardzo popularnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób zgłasza się na wykonanie danych zabiegów poprawiających ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów spowodowało, że tworzy się więcej gabinetów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny stają się bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie popularni mogą sobie sprezentować wizualne ulepszenia. Różnorakość tychże zabiegów też jest ogromna. Są takie zabiegi, które bezkonkurencyjnie wybierane są najpopularniej.

Mezoterapia

To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Polega na dostarczeniu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do każdej z warstw skóry mogą dostać się substancje czynne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, jak również pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wtłaczaniu w głąb skory substancji czynnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się także mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, przeprowadzany przy użyciu igły; opiera się na dostawie substancji2 aktywnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Popularnie zwana również mikro peelingiem. To metoda mechanicznego ścierania naskórka przy udziale dokładnie monitorowanego fali mikrokryształów. Jest to proces, który ściera, wzbogaca w tlen i wzmacnia skórę, a ponadto pobudza produkcję kolagenu. W rezultacie czego usprawnia pozbycie się niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a czasem i nawet blizny. Mikrodermabrazję dzieli się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a również dla alergików (w trakcie zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -używane są mikrokryształy tlenku glinu; polecana osobom z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna technologia; tlen posiłkowo zwęża naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i powstrzymuje rozrost bakterii; stąd też sposób ten zaleca się wybierać przy zaognionym trądziku, a dodatkowo w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Czynność bazuje na wypełnianiu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do oczekiwanego efektu. Jest to prosty proces, zajmujący zazwyczaj biorąc w to sondaż wstępny z zainteresowanym od 45 minut do 60 minut. Rezultaty występują od 6 do 12 miesięcy.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Mechanizm funkcjonowania botoksu wypróbowały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki rodzą się z z nadmiernej działalności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy otrzyma odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. Gdy podany zostanie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a przez co nie pojawiają się zmarszczki. Wynik jest widoczny przez ok. 6 miesięcy.

Przy użyciu botoksu można pomniejszyć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki dookoła ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W rezultacie użycia botoksu jest możliwość zregenerować włosy.

Liposukcja

To zabieg usuwania zbytecznego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wykonuje się ją by zminimalizować ilość komórek tłuszczowych, Jednakowoż nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej nadwadze konieczna okazuje się ponadto lipektomia (usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here