Jak zamontować wannę w łazience?

0
616
Jak zamontować wannę w łazience?

Zakup i montaż wanny do łazienki może wydawać się prostą sprawą. Jednak nie zawsze tak jest, głównie z powodu metrażu współczesnych łazienek, które są najmniejsze jak to możliwe. Wobec powyższego nie każdy rodzaj wanny zmieści się tak w taki sposób, by zostało jeszcze miejsce na inne rzeczy. Wanna wolnostojąca przyścienna to jeden ze sposobów poradzenia sobie z tą sytuacją. Jest ona niewielka i można umieścić ją praktycznie w każdym miejscu. Sprawdźmy w jaki sposób dobrać odpowiedni rodzaj, oraz dokonać montażu.

Wanna w idealnym wymiarze

Przede wszystkim należy dokonać dokładnych pomiarów szerokości i długości naszej łazienki, by móc dokonać odpowiedniego wyboru wanny. Jeżeli będziemy oglądać w sklepie różne rodzaje, niekoniecznie będziemy w stanie wyobrazić sobie w jaki sposób dany egzemplarz będzie wyglądał w mieszkaniu. Wanna wolnostojąca przyścienna występuje w bardzo wielu rodzajach i wymiarach, dzięki czemu z pewnością dobierzemy taki rodzaj, który idealnie wpasuje się w wymiary naszej łazienki. Pamiętajmy o takim wykorzystaniu przestrzeni, by pozostało miejsce na wszystko inne. Jeżeli mamy w łazience jakiś zakątek, warto zastanowić się nad ustawieniem wanny właśnie tam, ponieważ będzie to najlepszy sposób na pełne wykorzystanie przestrzeni. Wanny wolnostojące przyścienne można ustawić zarówno wzdłuż ściany jak również w rogu pomieszczenia, a duża ilość dostępnych kształtów pozwala wpasować wannę w każdy zakątek. W ten sposób uzyskamy funkcjonalne miejsce do kąpieli, a jednocześnie nie zabierzemy sobie nadmiernej ilości przestrzeni.

Ustawienie i podłączenie wanny

Zanim dokonamy zakupu wanny i zastanowimy się w jakim miejscu ją ustawimy, musimy najpierw sprawdzić gdzie mamy najbliższe podejścia wodne i kanalizacyjne. Będzie to determinować obszar, w którym wanna wolnostojąca przyścienna będzie mogła zostać ustawiona. O ile doprowadzenie przewodów wody ciepłej i zimnej nie będzie kłopotliwe, to już rura kanalizacyjna musi znajdować się wystarczająco blisko pionu technicznego, by móc zapewnić odpowiedni spadek. Możemy oczywiście nieco rozszerzyć możliwości ustawień, ustawiając wannę wolnostojącą przyścienną na niewielkim podwyższeniu, które pozwoli zachować wymagany spadek odprowadzenia wody do ścieku. Wanna powinna być odpowiednio umocowana, poprzez przykręcenie jej do podłogi, ponieważ nowoczesne produkty z tworzyw sztucznych są bardzo lekkie. Gdy wykonamy solidne mocowania, pozostanie już tylko doprowadzenie wody oraz rury kanalizacyjnej i podłączenie wszystkiego zgodnie ze sztuką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here