Profesjonalna fotografia nieruchomości niezastąpiona podczas tworzenia oferty sprzedaży

0
940
Profesjonalna fotografia nieruchomości niezastąpiona podczas tworzenia oferty sprzedaży

Sprzedaż nieruchomości wiąże się z koniecznością stworzenia oferty. W ofercie tej nie może brakować wyczerpującego opisu i dobrej jakości zdjęć. Im atrakcyjniej jest przygotowana oferta, tym łatwiej jest dotrzeć do klienta, a to z kolei może skutkować szybką sprzedażą nieruchomości.

fotografia nieruchomości

Jak przygotować ofertę sprzedaży dla biura nieruchomości?

Tworząc ofertę sprzedaży, trzeba koniecznie zadbać o wyczerpujący, ale zarazem spójny opis, który będzie zgodny z rzeczywistością, ale napisany językiem korzyści. Kolejna sprawa to oczywiście fotografia nieruchomości. Profesjonalne zdjęcia nieruchomości, które będą podkreślały jej atuty, to podstawa. Dobrze wykonane zdjęcia mogą skutecznie przykuć uwagę odbiorców oferty. Czasem wystarczy uchwycić konkretne elementy, części poszczególnych pomieszczeń, by wzbudzić ogromne zainteresowanie. Zdjęcia mieszkań tworzone są często samodzielnie, nierzadko aparatem w telefonie. Nie są zbyt wyraźne, a do tego są robione bez najmniejszej wiedzy. Należy pamiętać, że osoba przeglądająca ogłoszenia mieszkań czy innych nieruchomości, w pierwszej chwili sugeruje się zdjęciem głównym, następnie całą galerią zdjęć, a dopiero później czyta opis. Nie mając profesjonalnych zdjęć, będzie trudno znaleźć klienta.

fotografia nieruchomości

Profesjonalna fotografia wnętrz i nieruchomości

Zdjęcia wnętrz, które pojawią się w ogłoszeniu, muszą być dobrze wykonane. Muszą być przede wszystkim wyraźne, ale i uchwycone w maksymalnie atrakcyjny sposób. Ciekawe fotografie można wykonać przy użyciu obiektywów szerokokątnych. Jednak nie każdy taki sprzęt w swoim domu. Jeśli więc komuś zależy na szybkiej sprzedaży nieruchomości czy wynajęciu mieszkania, lokalu itd., powinien poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnego fotografa. W czasach, w jakich żyjemy, profesjonalna fotografia ma ogromne znaczenie nie tylko w sprzedaży nieruchomości.

fotografia nieruchomości

Dlaczego warto, by zdjęciami zajął się fotograf wnętrz?

Fotograf nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem ma z reguły profesjonalny sprzęt, którym może zrobić wysokiej jakości zdjęcia wnętrz i nieruchomości w całości. Przede wszystkim wie, które części pomieszczenia uchwycić, jak te wnętrza przygotować do sesji, na jakie szczegóły zwrócić uwagę, aby powstałe fotografie były naprawdę dobre. Nierzadko wykonuje zdjęcia dla branży turystycznej, ale przede wszystkim robi zdjęcia nieruchomości przydatne do wynajmu mieszkania czy sprzedaży. Fotografia mieszkań nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Dlatego wiele ogłoszeń, jakie mamy okazję oglądać w internecie, nie wzbudza większego zainteresowania. Czasem mieszkanie w rzeczywistości jest atrakcyjne, ale zdjęcia nie odzwierciedlają jego atutów nawet w najmniejszym stopniu. Profesjonalna sesja, fotografia nieruchomości, może zmotywować potencjalnego klienta do obejrzenia mieszkania na żywo.

Dobre zdjęcia nieruchomości muszą kosztować, ale nie są tak drogie, jak może się wydawać. Na pewno inwestycja ta się opłaca. Przykładowy cennik można znaleźć na stronie fotografa. Warto więc choć orientacyjnie się z nim zapoznać. Tam zwykle zamieszczone jest również portfolio, które może przekonać do skorzystania z oferty tego konkretnego fachowca od fotografii. Także nie ma znaczenia, czy właściciel chce przeznaczyć nieruchomość na wynajem, czy na sprzedaż, powinien poważnie rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa. To on ustali liczbę zdjęć, zadba o właściwe przygotowanie poszczególnych wnętrz i zajmie się przede wszystkim realizacją sesji. Gotowe zdjęcia dostarczy klientowi do samodzielnego zamieszczenia w ogłoszeniu.

Autor tekstu i zdjęć: Wiktor Baron Fotografia – www.baronphotography.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here