Poznaj pomysły na oczko wodne w ogrodzie!

0
609
Poznaj pomysły na oczko wodne w ogrodzie!

Zadbana sadzawka może stać się wyjątkową dekoracją ogrodu. W sezonie wiosenno-letnim szczególnie wiele osób myśli o jej założeniu, renowacji lub rozbudowie. Niestety, czasem może zabraknąć inspiracji, które pomogłyby stworzyć na działce coś wyjątkowego. Marzy Ci się efektowna sadzawka? Poznaj nasze pomysły na oczko wodne w ogrodzie!

Odpowiedni sprzęt jest najważniejszy!

Aby Twoja sadzawka wywierała wrażenie, konieczna jest odpowiednia opieka nad zbiornikiem. Dlatego też nie można zapomnieć o zakupie sprzętu, który na co dzień pomoże Ci utrzymać oczko wodne w czystości. Niezbędne są przede wszystkim filtry oraz pompy. Oprócz tego przydać się też mogą specjalne środki czystości, nawozy do oczka z żywymi bakteriami. Wszystko do oczka wodnego, co pomoże Ci zaopiekować się zbiornikiem, znajdziesz w https://trzmiel.com.pl/oczko-wodne.

Każde istniejące już oczko wodne można ozdobić dodatkowymi dekoracjami. Sprawdzą się do tego zarówno skałki, jak i rośliny oraz doniczki ozdobne. Coraz częściej widzi się ciekawe kompozycje z większych i mniejszych donic ustawionych dookoła zbiornika. Oprócz tego ciekawą dekoracją może też być postawiona przy sadzawce ławka lub huśtawka – należy jednak pamiętać o tym, aby ustawić ją w odpowiedniej, bezpiecznej odległości od oczka wodnego.

5 pomysłów na sadzawkę!

Oto kilka propozycji, które pomogą Ci udekorować ogród!

  • Sadzawka z fontanną – pierwszym, jednym z najpopularniejszych pomysłów na sadzawkę jest dodanie fontanny. Gotowe zestawy do montażu posiadają specjalne certyfikaty bezpieczeństwa oraz instrukcje obsługi, dzięki którym można z łatwością zainstalować wodotrysk samodzielnie.
  • Oczko wodne z kaskadą – jeśli chcesz, aby Twoja sadzawka wyglądała bardzo naturalnie, to idealnie sprawdzi się kaskada. Jej budowę warto uwzględnić już na etapie projektowania oczka wodnego. Do jej budowy będą potrzebne dodatkowe materiały, takie jak specjalna folia, różnorodne skałki i kamienie oraz pompa, dzięki której utworzy się mały wodospad. Zarówno kaskada, jak i fontanna wprawiają wodę w ruch, co zapewnia jej prawidłowe dotlenienie. Dzięki temu rośliny i ryby zamieszkujące zbiornik mają się zdecydowanie lepiej!
  • Sadzawka z pomostem – większe oczko wodne może zostać urozmaicone o dekoracje (będące jednocześnie świetną atrakcją), takie jak mały pomost, łączący dwa brzegi sadzawki. Trap można zbudować samodzielnie przy pomocy odpowiedniej ilości desek i gwoździ. W sklepach dostępne są jednak gotowe mostki przeznaczone do sadzawek. Dla rodzin z dziećmi szczególnie poleca się te wyposażone w barierkę.
  • Oczko wodne z wyspą – na dużych posesjach lub ogrodach przy restauracjach i hotelach bardzo często można zauważyć oczka wodne z wyspą. W tym przypadku bez wątpienia przydaje się wcześniej wspomniany pomost. Teren wysepki można dowolnie zagospodarować. Popularne jest stawienie altanki lub zestawu stołu i krzeseł, który świetnie sprawdza się w sezonie grillowym. Jest to też świetne miejsce do opalania!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here