Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o zlewozmywaki!

0
772
Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o zlewozmywaki!

Ze zlewozmywaka korzysta się właściwie każdego dnia. Wiąże się to z tym, że trzeba o niego bardzo dobrze dbać, aby mógł służyć przez dłuższy czas. Regularne czyszczenie może jednak przynieść odwrotny efekt od zamierzanego, jeśli nie wie się, w jaki sposób robić to poprawnie. Jak dbać o zlewozmywaki? Z jakich produktów korzystać? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania!

Środki czystości a zlewozmywaki

Przed zakupem środków czystości do kuchni, warto wziąć pod uwagę to, z jakich materiałów został wykonany zlewozmywak. Zależnie od tworzywa należy zastosować inne metody czyszczenia oraz inne produkty. Odpowiedni dobór artykułów nie tylko pomoże osiągnąć lepsze efekty, lecz również pozwoli uchronić zlew przed zniszczeniem. Przedstawiamy krótki poradnik, z którego dowiesz się, jak prawidłowo dbać o różne zlewy!

Zlewy granitowe

Od jakiegoś czasu bardzo popularnym rozwiązaniem do kuchni są zlewy granitowe, dostępne na przykład w sklepie https://comitor.pl . Cechują się nie tylko nowoczesnym designem, ale także dużą wytrzymałością na zarysowania oraz wysoką temperaturę. Nie jest jednak tajemnicą, żeby aby zlew świetnie się prezentował i służył przez wiele lat, należy odpowiedniego o niego zadbać. W jaki sposób to zrobić?

Przede wszystkim poleca się zabezpieczenie zlewu przy pomocy specjalistycznych środków do impregnacji. Warto zapamiętać, aby po każdym zmywaniu oczyścić zlewozmywak z resztek jedzenia i tłuszczu. W tym celu można wykorzystać zwykły płyn do mycia naczyń na namoczonej gąbce. Pozwoli to zapobiec pojawieniu się przebarwień oraz nieciekawych zapachów. Ważne, by nie używać środków czystości na bazie chloru — może to skutkować stałym przebarwieniem!

Zlewozmywaki ceramiczne

Mówi się, że zlewozmywaki ceramiczne najłatwiej pielęgnować, gdyż są najbardziej odporne na przyjmowanie zanieczyszczeń oraz przebarwienia. Nie znaczy to jednak, że można całkowicie pominąć regularne sprzątanie. Po każdym zmywaniu należy przeczyścić zlew — wyrzucić odpadki zalegające na sitku, pozbyć się tłuszczu oraz umyć go przy użyciu ściereczki namoczonej w ciepłej wodzie z płynem do naczyń. Następnie poleca się przetrzeć go przy użyciu suchej ściereczki, na przykład wykonanej z mikrofibry.

Zlewozmywaki stalowe

Mówi się o nich, że są najbezpieczniejszym wyborem wśród zlewów do kuchni. Zlewozmywaki stalowe są proste w utrzymaniu i świetnie prezentują się zarówno w klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Nie jest zaskoczeniem, że trzeba o nie regularnie dbać.

Podstawą jest codzienne czyszczenie przy pomocy dobrej jakości detergentów, najlepiej z użyciem miękkich akcesoriów – gąbek lub ścierek. Do pielęgnacji nie zaleca się drucianych szczotek, które mogą szybko porysować i tym samym zniszczyć zlew. Po każdorazowym myciu zlewozmywaka warto przetrzeć go przy użyciu suchego materiału w celu pozbycia się śladów po wodzie, które mogą stać się bardzo widoczne po wyschnięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here