Odzysk ciepła w nowoczesnym systemie wentylacyjnym

0
762
Odzysk ciepła w nowoczesnym systemie wentylacyjnym

Rekuperacja jest procesem odzyskiwania ciepła, procesem odzyskiwania go z powrotem. W naszym przypadku odzysk ciepła oznacza proces podgrzewania zimnego powietrza napływającego z pomieszczenia i wchodzącego do domu w celu jego przewietrzenia i wentylacji.

Do czego to służy rekuperacja?

Więc nie wyrzucaj pieniędzy w błoto! W końcu to właśnie tam ucieka do 40% całego ciepła w klasycznej wersji wentylacji naturalnej. Może to ciepło należy oszczędzać i nie musimy się niepotrzebnie topić? To ma sens! W tym miejscu przydaje się system wentylacji z odzyskiem ciepła, tzn. z ciepłem przekazywanym z powrotem do domu wraz z oczyszczonym świeżym powietrzem.

Innymi słowy, oddajemy ciepło, które odbieramy ze wszystkich pomieszczeń domu, z powrotem do domu. Zanim wyrzucimy zużyte, zużyte powietrze z domu, przepuszczamy je przez rekuperator, gdzie pobieramy z powietrza potrzebne nam ciepło, a następnie ogrzewamy napływające zimne powietrze do określonej wartości. W tym procesie tkwi genialny pomysł – po co wykorzystywać dodatkową energię, która jest bardzo droga i kosztuje, do ogrzewania powietrza w domu, skoro można ją otrzymać zupełnie za darmo.

Odzyskiwanie ciepła stało się podstawą systemu domów pasywnych, który ma dziś znaczenie, a ponadto odgrywa kluczową rolę w tworzeniu efektywnego systemu ogrzewania powietrznego dla domu wiejskiego.

Rekuperacja w Opolu

Rekuperacja Opole wykonywana przez firmę DTECH to najlepsze rozwiązanie pod klucz dla Twojego domu – instalację systemu, który łączy w sobie ogrzewanie, wentylację i chłodzenie. Dzięki temu mogą Państwo z powodzeniem mieszkać w nowoczesnym, wystarczająco szczelnym i izolowanym domu przez cały rok, bez potrzeby korzystania z ciepłej wody czy gazu.

Jednocześnie cały system będzie zużywał tylko 1,5 kWh energii – to fantastyczny wynik. Na przykład, dla odpowiednio zaizolowanego domu z cegły o powierzchni 180 m2 koszt energii do ogrzewania nie przekroczy 10 500 kWh rocznie.

Montaż rekuperacji w Opolu

Jeśli dopiero planujesz budowę własnego domu na wsi, zapytaj znajomych o ich koszty ogrzewania domu. Jesteśmy pewni, że będą Państwo zaskoczeni ogromną sumą za gaz lub prąd i wcale nie na lepsze. Nie popełniajcie tych samych błędów, uczcie się na cudzych doświadczeniach i oszczędzajcie do pięciu razy tyle, a zwróci się to już pierwszej zimy. Oprócz zdrowia, czystego i świeżego powietrza oraz całkowitego braku kurzu, grzybów i pleśni, w dłuższym terminie zawsze montaż rekuperacji Opole przez firmę DTECH będzie opłacalnym pomysłem.

Główne zalety systemów wentylacyjnych z rekuperacją

Główną zaletą wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła jest oszczędność energii. W przypadku zastosowania systemu wentylacyjnego bez odzysku ciepła, zużycie energii na ogrzewanie wyniesie od 6 do 10 kW/h, natomiast z rekuperatorem zaledwie 1-2 kW/h, ponieważ napływające świeże powietrze jest już ogrzane i nie trzeba go zbytnio podgrzewać. Oszczędzisz imponujące 80% kosztów ogrzewania domu.

Oszczędzanie energii oznacza wydawanie mniej pieniędzy i zatrzymanie więcej dla siebie. Ponadto zmniejszasz obciążenie sieci energetycznej, co jest korzystne dla przyrody i środowiska. Przy okazji, w okresie letnim, można w ten sam sposób schłodzić gorące powietrze zewnętrzne i ponownie zaoszczędzić, tylko tym razem na klimatyzacji. Niższe zużycie energii do chłodzenia wielokrotnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here