Fotowoltaika – co musisz wiedzieć?

0
913
Fotowoltaika - co musisz wiedzieć?

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, po które sięgają osoby zainteresowane ekologią. Nie ma się czemu dziwić, korzystanie z energii słonecznej jest opłacalne, wygodne i przede wszystkim przyjazne dla naszej planety. Jakie zalety ma fotowoltaika? Jak wybrać firmę, która zaprojektuje i zamontuje instalację?

Fotowoltaika- jak działa

System fotowoltaiczny wytwarzający energię elektryczną składa się z modułów PV. Moduły te są ze sobą połączone szeregowo lub równolegle. Sercem systemu jest inwerter, który zmienia prąd stały na prąd zmienny. Pozostałe elementy to produkty typowo montażowe: rama, urządzenia zabezpieczające pracę, przewody i licznik energii określający wydajność instalacji fotowoltaicznej.

Jak wybrać firmę

Wykonawca powinien prezentować solidne portfolio. Kiedy inwestujesz w tak dużą instalację, chcesz mieć pewność, że Twoje starania nie pójdą na marne. W większości przypadków, kiedy konsumenci chcą być bardziej eko, pierwsza na myśl przychodzi właśnie fotowoltaika Poznań.  Solarcon plasuje się na rynku jako profesjonalny monter fotowoltaiki, paneli słonecznych oraz pomp ciepła.

Oferta Solarcon

Firma Solarcon oferuje swoje usługi zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom oraz gospodarstwom rolniczym. W ofercie zobaczysz pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne. Poznań wyraźnie przoduje na tle innych miast. Zdecydowaną zaletą firmy Solarcon jest wychodzenie do klienta z otwartymi ramionami. Klient nie musi martwić się o formalności, firma pomoże w dobraniu odpowiedniego kredytu lub leasingu i gwarantuje 30 lat perfekcyjnie działającej instalacji.

Zalety fotowoltaiki

  • energia elektryczna jest wytwarzana bezpośrednio ze słońca
  • energia elektryczna jest wytwarzana również w pochmurne dni wykorzystując światło rozproszone
  • w czasie zarówno wytwarzania jak i korzystania z energii nie są emitowane żadne szkodliwe gazy
  • systemy fotowoltaiczne są wygodne w użytkowaniu, lekkie, modułowe i przenośne
  • dobrze zamontowane systemy fotowoltaiczne są niezawodne
  • możliwe jest otrzymanie dotacji
  • ekologiczne rozwiązanie dla wytwarzania energii elektrycznej
  • dbanie o planetę

Dotacja

Pamiętaj, że jeśli rozważasz zainstalowanie paneli fotowoltaicznych w swoim domu, możesz ubiegać się o dofinansowanie. Program Mój Prąd oferuje odliczenie kosztów instalacji od podatku oraz dotację w wysokości 3 tysięcy złotych. Wniosek złożysz tylko elektronicznie, za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here