Zakup domu

0
807
Zakup domu

Osoby zainteresowane kupnem domu stają w obliczu dokonania kilku ważnych decyzji. Zakup taki robi się raz na wiele lat, więc należy się do tego dobrze przygotować.

Pierwsze kroki przy zakupie domu?

Pierwsze kroki należy skierować do banku, gdzie doradca kredytowy pomoże ustalić zdolność kredytową. Wiedza ta jest kluczowa przy wyborze przyszłego domu. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który zostałby poświęcony na rozważanie zbyt drogich ofert. Ponadto może się okazać, że możliwości finansowe są znacznie wyższe, niż mogłoby się wydawać.

Jakie są koszty zakupu domu od dewelopera?

Zakup nieruchomości z rynku pierwotnego wiąże się z dodatkowymi kosztami związanymi z wykończeniem. Standard różni się w zależności od dewelopera, więc te koszty trzeba kalkulować do każdej oferty osobno.

Kolejnym elementem są koszty notarialne. W sytuacji zakupu domu będącego w trakcie budowy najpierw zostanie zawarta umowa deweloperska. Koszty notarialne takiej umowy dzielone są po połowie. Następnie podpisana zostanie umowa ostateczna, za tę czynność całość kosztów pokrywa kupujący.

Bardzo ważne są opłaty okołokredytowe. Banki wymagają wkładu własnego, który nie może być pokryty z kredytu.

Jedyne dodatkowe obciążenie, które zostanie dopisane do kredytu to prowizja banku.

Jest jeszcze opcjonalny koszt, czyli prowizja biura pośrednictwa nieruchomości. Występuje tylko wtedy, gdy takie usługi są wykorzystywane.

Lokalizacja domu od dewelopera

Gdy już wiadomo, ile można zainwestować, można przejść do poszukiwania odpowiedniego domu. Najpierw należy określić priorytety, czyli to, co jest najważniejsze w nowym domu.

Jego zlokalizowanie powinno być jednym z podstawowych kwestii. Odległość do pracy oraz czas dojazdu może być niezbyt zachęcający, ale okolica w zamian oferuje więcej możliwości spędzenia wolnego czasu. Bliskość lasu czy jeziora rzadko łączy się z niewielką odległością od centrum miasta.

Co więcej, niektóre nieruchomości oferują zadaszone miejsca parkingowe lub dodatkową przestrzeń do przechowywania, taką jak komórki lokatorskie.

Tych za i przeciw może być wiele. Najważniejsze, aby je poukładać od najważniejszych po te, z których możemy zrezygnować. Osoby Uzbrojone w takie narzędzie dużo łatwiej znajdą wymarzoną nieruchomość.

Gdzie szukać domu od dewelopera?

Sprzedaż domu z rynku pierwotnego realizowana jest przez deweloperów lub biura pośrednictwa nieruchomości. Zawsze warto pominąć pośrednika i zaoszczędzić na prowizji. Najlepiej udać się

bezpośrednio do wykonawcy. Jeżeli szukasz własnego mieszkania w Trójmieście, to zajrzyj pod ten adres lokum.gda.pl, a na pewno się nie zawiedziesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here