Napisy 3d i dekoracje ścienne

0
798
Napisy 3d i dekoracje ścienne

Każdy, przed kim stoi wyzwanie urządzania i dekorowania swojego mieszkania, wie doskonale, jak ważne jest to zadanie. Od tego, jak sobie z nim poradzi zależy, czy w pomieszczeniach domu będzie jemu i członkom jego rodziny spędzało się czas przytulnie i komfortowo. Niewielu ludzi zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że tak naprawdę to drobne detale decydują o tym, czy lubimy własne cztery kąty. Wystarczy, iż meble nie będą pasowały do wnętrza, albo obrazy na ścianie zostaną powieszone minimalnie nierówno, żeby wszystko gryzło się ze sobą i nie tworzyło harmonijnej przestrzeni do odpoczynku i przebywania razem z bliskimi.

Jak udekorować salon?

O czym zatem należy pamiętać, dekorując salon, bądź jakikolwiek inny pokój w mieszkaniu? Jeśli mamy już konkretną paletę użytych kolorów (np. kolor ścian, zasłon, itp.), to warto się jej trzymać także przy wyborze drobnych elementów dekoracyjnych. Załóżmy, że w naszym salonie panują ciepłe i stonowane odcienie beżu oraz brązu. Te barwy działają niezwykle kojąco i uspokajająco, dlatego nie warto byłoby nagle zakłócać ich wyglądu przez krzykliwe dodatki w kolorze niebieskim czy zielonym. Postarajmy się, aby dodatki współgrały kolorystycznie z paletą, którą wcześniej wybraliśmy. Tak więc, skoro otaczają nas brązy i beże, to niewątpliwie doskonale zgrają się z nimi wszelkiego rodzaju drewniane elementy dekoracyjne, np. figurki czy ramki na zdjęcia. Ostatnio bardzo popularne są napisy drewniane na ścianę, dlatego też warto zastanowić się, czy nie byłyby one idealnym dopełnieniem wnętrza w odcieniach beżu. Jeśli takie napisy bądź cytaty nie są w naszym guście, to możemy również postawić na coś bardziej tradycyjnego, czyli na zwykłe drewniane dekoracje na ścianę. Ramki czy niewielkie płaskorzeźby z pewnością będą doskonale wyglądały na ciepłych, brązowych ścianach.

Jakie kolory do salonu?

Podczas dekorowania domu dobrze jest kierować się pewnymi wyznacznikami dotyczącymi tego, co wygląda dobrze razem z kolorami wnętrz. Dzięki temu unikniemy frustracji spowodowanej faktem, iż każdy przedmiot w pomieszczeniu posiada inny kolor i przez to wszystko nie tworzy spójnej całości. Nie chcemy w końcu uzyskać efektu misz-maszu, ale raczej pełnego rodzinnego ciepła domu, w którym każdy będzie czuł się kochany i bezpieczny. Trzymajmy się więc sprawdzonych kolorów, także przy wyborze dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here