Wymiana rury pionu kanalizacyjnego

0
2499
Wymiana rury pionu kanalizacyjnego

Wymiana rury pionu kanalizacyjnego

Powszechnie wiadomo, że wymiana instalacji kanalizacyjnej w mieszkaniu jest czasochłonna i trudna, a wymiana odpływu to szczególnie trudna i czasochłonna część pracy. W celu szybkiej i dokładnej wymiany zalecamy wykonanie telefonu do Naszego biura. Ponadto integralność rury pionowej może być zagrożona przez osadzanie się domu, ponieważ żeliwo jest dość kruchym materiałem. Charakteryzuje się małym odkształceniem plastycznym. Ponadto na wydajność przewodu pionowego mogą negatywnie wpływać osady, które ostatecznie pokrywają ścianki rur żeliwnych, co może prowadzić do ich zablokowania.

Często planując wymianę rury pionu kanalizacyjnego klient zapyta: „Czy jest możliwość wymiany rury pionowej tylko w moim mieszkaniu, bez chodzenia do sąsiadów?”. Odpowiedź nie jest jednoznaczna – tak, ale nie jest to pożądane. Gdy Twoi sąsiedzi będą wymieniać piony kanalizacyjne w swoich mieszkaniach, poproszą Cię o umożliwienie im przyłączenia się do nich. W tym przypadku nie będzie powtarzania się takich rzeczy jak brud, uszkodzone naprawy i inne nieprzyjemne konsekwencje. Lepiej więc od razu poprosić sąsiadów o zamontowanie nowej rury. Przy okazji dotyczy to również wymiany pionów wodnych i grzewczych.

Zalety plastikowych pionów wodno-kanalizacyjnych

1. Ścianki rur nie nawarstwiają się (jeśli zostały prawidłowo ułożone).
2. Łatwy demontaż (w razie potrzeby w późniejszym czasie).
Potrzebujesz wymienić plastikową rurę pionu?

Naprawa pionów kanalizacyjnych

Nierzadko dochodzi do rozszczelnienia rury pionu kanalizacyjnego, która nie tylko przecieka, ale również ma bardzo nieprzyjemny zapach. Istnieje również ryzyko, że do pomieszczenia dostaną się niebezpieczne wirusy i bakterie, gdyż ścieki są ich pełne. Przecieki mogą powstać w wyniku uszkodzeń mechanicznych z zewnątrz, gdy przypadkowo uderzymy w rurę pionu, lub od wewnątrz, gdy coś ostrego dostanie się do rury. Jeśli integralność rury pionu jest uszkodzona, należy ją jak najszybciej naprawić.
Jeśli trzeba naprawić lub wymienić rurę pionu kanalizacyjnego, wystarczy skontaktować się z doświadczonym hydraulikiem. Fachowiec złoży wizytę w domu klientowi, obliczy koszt robocizny i materiałów. Wymiana pionu kanalizacyjnego jest czasochłonna i nieprzyjemna, ale bardzo potrzebna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here