Podstawowe informacje o kawie

0
359
Podstawowe informacje o kawie

Kawa to wspaniały, popularny na całym świecie napój. Znana jest ona już od stuleci. Istnieją trzy podstawowe typy kaw:

Bez wątpienia największym uznaniem wszystkich miłośników kaw będzie cieszyć się kawa ziarnista. Na drugim miejscu znajdować się będzie kawa mielona. Kawa rozpuszczalna nie cieszy się sympatią kawowych smakoszy. Jest ona jednak zdecydowanie najłatwiejsza w przygotowaniu i świetnie nada się na podróże. Dla wielu jest ona podstawowym wyborem, jeśli chodzi o kawę – my jednak polecamy bardziej kawę ziarnistą oraz mieloną.

Niezwykły aromat prawdziwej kawy ciężko porównać z czymkolwiek innym. Do najpopularniejszych rodzajów kaw zaliczyć należy espresso, macchiato, americano, caffe latte oraz cappuccino.

Gatunki kaw

Najbardziej znane gatunki kaw to oczywiście arabika i robusta.

Arabika to najstarszy gatunek kawy na świecie. Obecnie jest on także gatunkiem zdecydowanie najpopularniejszym.

Gatunek ten został rozprzestrzeniony na świecie przez arabskich kupców. Arabika to kawa łagodna i bardzo aromatyczna.

Robusta to drugi najpopularniejszy gatunek kawy. Posiada ona zdecydowanie więcej kofeiny niż arabika.

Napar jest kwaskowy, nie ma takiego aromatu, co arabika.

Włoska kawa

Bez wątpienia warto od czasu do czasu odwiedzić sklep z kawą. Można tam dostać takie wspaniałe włoskie marki jak kawa Lavazzakawa Kimbokawa illy czy kawa Segafredo. Włosi są mistrzami, jeśli chodzi o produkcję kawy – ich produkty są zawsze najwyższej jakości. Jeśli pić kawę, to najlepszą – taka jest właśnie włoska kawa. Pijąc espresso czy latte macchiato można poczuć klimat słonecznej Italii.

Podsumowanie

Kawa czy herbata – co wybrać? Dla smakoszy kawy odpowiedź jest prosta.

W tym artykule wymieniliśmy trzy podstawowe typy kaw oraz dwa najbardziej znane gatunki: arabikę i robustę. Arabika jest dla tych, którzy lubią delektować się powoli smakiem kawy. Robusta zaś przeznaczona jest dla ludzi, którzy pragną szybko się pobudzić i dla których aromat kawy nie jest aż tak istotny.

Jeśli nie posiadamy ekspresu do kawy, w celu zrobienia doskonałej kawy użyć możemy kawiarki lub drippera. Nabyć możemy także french press. To doskonałe sposoby na to, by cieszyć się pyszną kawą w domowym zaciszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here