Wścibski sąsiad? Dowiedz się jak skutecznie zadbać o prywatność

0
832
Wścibski sąsiad? Dowiedz się jak skutecznie zadbać o prywatność

Posiadając dom i własną działkę marzymy o niezależności i poczuciu prywatności. Niestety często odległość od sąsiednich posesji nie jest tak duża, jak byśmy chcieli. Pojawia się wtedy kwestia co zrobić, by zasłonić się od wścibskich oczu, a jednocześnie zachować estetykę otoczenia. Rozwiązaniem jest dobrze dobrane ogrodzenie.

Dostępne rodzaje ogrodzeń

Wybierając ogrodzenie, możemy czuć się przytłoczeni mnogością dostępnych rozwiązań. Na rynku znajdziemy siatki, płoty metalowe, drewniane, betonowe i wiele innych. Dlatego zastanawiając się nad tym, który rodzaj wybrać, najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką główną funkcję ma spełniać ogrodzenie na posesji. Jeśli chodzi o prywatność, warto wybrać wersję zabudowaną, na przykład pełne ogrodzenie betonowe lub metalowe. Z kolei w kwestii bezpieczeństwa znaczenie będzie miała wysokość konstrukcji, jak również dodatkowe elementy, takie jak zamki, oświetlenie lub alarm. Ogrodzenie może spełniać jeszcze jedną funkcję- ozdobną i w takim przypadku wszystko zależy od naszego poczucia estetyki.

Powiedzmy teraz coś więcej o ogrodzeniach betonowych. Powstają one z gotowych modułów, dzięki czemu ich montaż jest łatwy i szybki. Moduły te można zazwyczaj układ w dowolny sposób, modyfikując tym samym wysokość ogrodzenia. Dla walorów estetycznych można pomalować je farbami do betonu, chociaż nie jest to konieczne, ponieważ powierzchnia jest już wystarczająco zabezpieczona.

Innym rozwiązaniem są nowoczesne ogrodzenia panelowe. Zbudowane są one z wytrzymałych prętów pionowych i poziomych, które w zależności od modelu mogą być proste lub lekko wygięte. Ze względu na niewielkie odległości między prętami są często wykorzystywane jako kojce dla psów lub innych zwierząt. Jednak nie będą stanowiły przeszkody dla wzroku postronnych ludzi, dlatego, jeśli chcielibyśmy bardziej osłonić swoją przestrzeń, możemy takie ogrodzenie uzupełnić o specjalne taśmy. Pozwalają one w prosty sposób zmodyfikować już istniejące ogrodzenie, a nawet całkowicie je odmienić.

Montaż- samemu czy z pomocą firmy?

Wybór ogrodzenia to dopiero połowa sukcesu, ponieważ trzeba je jeszcze zamontować i dla zdecydowanej większości ludzi montaż samodzielny jest zdecydowanie nieopłacalny. Oprócz umiejętności potrzeba do tego czasu, a wynajęcie firmy, która się tym zajmie jest o wiele wygodniejsze. Jeśli mieszkasz w Opolu, w Krapkowicach lub w tych okolicach możesz skorzystać z oferty firmy Ogrodzenia Kowalczyk. Znajdziesz tam nie tylko tanie i dobre ogrodzenia, ale również profesjonalny montaż.

Jeśli czas jest ważnym czynnikiem, warto wybrać ogrodzenia uniwersalne, które tworzy się z dostępnych od ręki elementów. W przypadku innych ogrodzeń może okazać się, że trzeba poczekać na ich realizację lub dostarczenie. Zawsze jednak dobrze jest dokładnie przemyśleć kwestię ogrodzenia, ponieważ zazwyczaj jest to inwestycja na długie lata. Oprócz wytrzymałości należy uwzględnić zmieniające się trendy i wybrać wzór, który będzie ponadczasowy. Nic nie zastąpi nam również konsultacji ze specjalistą, dlatego przed dokonaniem zakupu warto szczerze porozmawiać ze sprzedawcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here