Dlaczego warto wybudować saunę w domu?

0
856
Dlaczego warto wybudować saunę w domu?

Sauna jest miejscem stworzonym dla relaksu. Poprawia ogólną wydolność organizmu i pomaga przy niektórych schorzeniach układu oddechowego i nerwowego. Zabiegi w saunie są polecane osobom w depresji i zmagającym się z bólami reumatycznymi. Sauny są budowane w domach, dzięki czemu każdy może posiadać własny kąt wypoczynkowy. 

Najpopularniejsze rodzaje sauny 

Budowa saun to zadanie dla wyspecjalizowanej firmy. Kabina powinna być zrobiona z drewna, które zabezpiecza się bezbarwnym lakierem. Na rynku występuje kilka popularnych modeli sauny, dzięki czemu jest duży wybór: 

  • sauny ogrodowe – doskonale sprawdzają się na zewnątrz domu, pozwalają na pełną izolację, 
  • modele infrared – wykorzystują technologię podczerwieni, można w niech przebywać nawet do pół godziny i korzystać codziennie, 
  • sauny suche – charakteryzują się niską wilgotnością – około 10%. Posiadają piece z rozgrzanymi kamieniami, które polewa się gorącą wodą. Zazwyczaj pomieszczenia z saunami typu skandynawskimi mogą być używane raz tygodniowo, 
  • modele solne – doskonałe dla osób, które mają schorzenia układu oddechowego. Odznaczają się umiarkowaną wilgotnością (40%),
  • biosauny – są wzbogacone o dodatkowe elementy w postaci specjalnych lamp oraz aromaterapii, która ma właściwości relaksacyjne. 

Do domu warto wybrać sauny na wymiar, można je ustawić w łazience bądź w dużym pokoju.  

Wymagania pod pomieszczenia z sauną 

Istnieje kilka wymagań, które trzeba spełnić przed wybudowaniem sauny. Na początku warto określić, czy wybiera się gotowy projekt, czy kupuje się sauny domowe na wymiar. Ściany i sufit pomieszczenia, w którym będzie taki obiekt trzeba zaizolować. Warstwa izolacji powinna mieć co najmniej 5-10 cm. Panele z drewna do wykańczania sauny powinny być pozbawione sęków i żywicy, która będzie topniała pod wpływem wysokiej temperatury. Od zewnątrz można oddzielić panele za pomocą płyt gipsowo – kartonowych. Więcej informacji może udzielić producent saun, który posiada fachową wiedzę na temat ich budowy. 

Dlaczego warto korzystać z sauny? To proste, większość osób dobrze znosi temperatury 40-65 stopni Celsjusza. Korzystanie z tego rozwiązania przynosi korzyści dla całego organizmu. Pozwala mu oczyścić się z trucizn i zwiększa jego odporność. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here