Taśmy LED w ciekawych aranżacjach

0
2031
Taśmy LED w ciekawych aranżacjach

Taśmy LED w ostatnim czasie sporo zyskały na popularności. Dlaczego? Chociażby dlatego, że to LEDowe rozwiązanie, które już wyparło stare żarówki. Tak, można do staroci mieć sentyment, ale nie można zapomnieć o tym, że LEDy pozwalają jednak zaoszczędzić co nieco pieniędzy, jeżeli uwzględni się rachunki za prąd. No ale powracając do taśm LEDowych – gdzie można pomyśleć o ich montażu? Czy jest to takie rozwiązanie, które można zastosować w każdym miejscu?

Dekoracyjne taśmy LED

Nie ma się co oszukiwać, że tego rodzaju oświetlenie można użyć jako główne punkty świetlne w danym pomieszczeniu. Tak, taśmy są funkcjonalne, ale emitują one na tyle mało światła, że nie ma szans, aby móc oświetlić nimi nawet mały kantorek. Trzeba o nich myśleć jako o dodatkowych punktach, jakie będą pełnić funkcję dekoracyjną. I to w różnych miejscach. Dzięki swojej konstrukcji, można praktycznie pomyśleć o tym, żeby zamontować je wszędzie. No właśnie – wszędzie, ale gdzie dokładnie? Oto kilka ciekawych przykładów, jakie będzie można wykorzystać w swoim domu.

Zastosowanie taśm LED

Taśmy LED można zastosować jako dodatkowe oświetlenie do kuchni, jakie umieści się nad blatem roboczym. W szczególności, jeżeli przy takich miejscach znajdują się szafki górne. Wystarczy tylko taśmy zamontować od spodu, zyskując tym samym dodatkowe źródło oświetlenia, które nad blatem roboczym jest koniecznością. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby zabezpieczyć taśmy w takich miejscach, aby nie uległy one zniszczeniu pod wpływem wilgoci, jakiej w kuchni nie brakuje.

Montaż taśm LED można zaplanować w pokoju dziecka, tworząc tym samym taki cybernetyczny ką\, np. przy komputerze. Oj dzieciom, takie modne rozwiązanie spodoba się bardzo mocno. W szczególności, jeżeli mówi się tutaj o neonowym oświetleniu.

Taśmy LED doskonale sprawdzają się również w łazience, np. jako dodatkowe oświetlenie dookoła lustra, czy też przy szafkach, itd. Przy czym, tutaj również należy się ta sama uwaga – trzeba zadbać o zabezpieczenie taśm przed wilgocią, aby móc przedłużyć ich żywotność.

Często z takimi LEDowymi taśmami można spotkać się w meblościankach, jakie spotkać można w salonie. Są one z góry montowane przez producentów. Najczęściej w tych szafkach, jakie mają szklane drzwiczki, np. przy barkach. Świetne wrażenie takie taśmy będą robić, jeżeli będzie miało się do czynienia z czarno-białymi szafkami przeszklonymi.

Jak więc widać – zastosowań jest wiele, a każda kolejna osoba na pewno wymyśliłaby kolejne miejsce, gdzie taką taśmę można przykleić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here