Wąska sypialnia — jak ją urządzić?

0
396
Wąska sypialnia — jak ją urządzić?

Wąskie pomieszczenia mogą stanowić pewne wyzwanie dla osób, które je urządzają. W przypadku sypialni problem jest znacznie poważniejszy. Podwójne łóżka mają zapewnione wymiary odpowiednie dla wygody dwóch osób, które z nich korzystają. Co zrobić w sytuacji, kiedy w pokoju mieści się wyłącznie materac? Sprawdź nasze triki na wąską sypialnię.

Pamiętaj o jasnych ścianach

Mogłoby się wydawać, że kolor ścian nie wpływa na możliwość jej aranżacji. Jednak okazuje się, że jest to bardzo istotne. Jeżeli postawisz na jasne przestrzenie we wnętrzu całość będzie prezentować się znacznie lepiej. Przede wszystkim optycznie powiększysz pokój. Dzięki temu możesz mieć więcej możliwości związanych z ustawieniem dodatków przy łóżku lub na komodzie.

Jeżeli nie chcesz inwestować w białe ściany, skorzystaj z pastelowych kolorów. Beże również bardzo dobrze komponują się z meblami do sypialni. W przypadku zastosowania odcieni zieleni, niebieskiego czy różu, pamiętaj o wyborze pasujących dodatków. Jeżeli na ścianie zawisną lustra, całe pomieszczenie będzie wydawać się większe i szersze niż w rzeczywistości.

Wąska sypialnia i szerokie łóżko — jak rozwiązać ten problem

Decydując się na swoją sypialnię, z pewnością zależy Ci również na miejscu na podwójne łóżko. Co zrobić w sytuacji, gdy pomieszczenie jest za wąskie? Może pojawić się problem z dostępnością do miejsca spania lub zmieszczeniem szafki nocnej.

Istnieje kilka sposobów na umieszczenie dużego łóżka w wąskiej sypialni. Pierwszy z nich, stosowany najczęściej to dosunięcie mebla do jednej ze ścian. Wówczas nad głowami warto zamontować szafkę, która będzie pełniła funkcję nocnej. Każdy, kto tego potrzebuje ma do niej dostęp niezależnie od miejsca snu. Takie rozwiązanie wymaga jednak pewnych kompromisów związanych z ułożeniem się wieczorem.

Innym rozwiązaniem na szerokie łóżko w wąskiej sypialni jest skorzystanie z mebli na wymiar. Wówczas wszystkie elementy będą doskonale dopasowane do wymiarów pomieszczenia. Możesz zastosować dwie taktyki. Wymierzyć mebel zajmujący przestrzeń od jednej ściany do drugiej lub taki, który ustawisz na środku. W ten sposób po bokach zostanie jeszcze wolna przestrzeń na półki nocne.

Wąskie wnętrze a dodatki w aranżacji

Niezależnie od wymiarów pomieszczenia, dodatki są bardzo ważne. Meble do sypialni są wręcz stworzone do ustawiania na nich ozdobnych kwiatów czy kubków. Pamiętaj o tym podczas urządzania wnętrza.

Jeżeli pokój jest wąski, warto postawić na stosunkowo płaskie ozdoby. W ten sposób całość może w dalszym ciągu wyglądać estetycznie. Powieś lustra na ścianie, udekoruj ją obrazami lub kwiatami. Jeżeli chcesz, możesz postawić wąską szafkę, na której ustawisz wszystkie ozdoby. Znajdziesz na niej również miejsce na kosmetyki lub biżuterię. Pamiętaj, żeby nie decydować się na zbędne elementy, które mogą zmniejszać optycznie przestrzeń.

Czy ciemne meble będą dobrze pasować do wąskiej sypialni?

W Centrum Meblowe Dobrodzień można znaleźć rozmaite meble pasujące do wąskiej sypialni. Będą to zarówno produkty jasne jak i ciemne. Czy powinno się na takie stawiać w pomieszczeniu, które jest stosunkowo niewielkie?

Wszystko jest uzależnione od koloru ścian oraz dodatków. Jeżeli inne elementy będą jasne, a jedynie komoda i łóżko ciemne, całość będzie robiła dobre wrażenie. Konieczne jest tutaj jednak celowe zastosowanie elementów, które optycznie powiększą i rozjaśnią przestrzeń. Wówczas nawet wąska sypialnia może wyglądać na przestronną i być wygodna.

Wąska sypialnia a przechowywanie — szafa czy komoda?

W wąskiej sypialni zdecydowanie lepiej sprawdzają się niskie meble do przechowywania. Jeżeli masz możliwość zmieścić wszystkie swoje ubrania w komodzie, pozostań przy niej. Szczególnie jeśli posiadasz szafę w innym pomieszczeniu i nie musisz wszystkich elementów garderoby przechowywać w pomieszczeniu do snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here