Mieszkanie od dewelopera

0
1017
Mieszkanie od dewelopera

Zainteresowanie mieszkaniami w największych polskich miastach nie osłabło w dobie pandemii. Polacy bardzo chętnie decydują się na zakup nieruchomości, ponieważ widzą w tym doskonałą formę inwestycji długoterminowych, opcję znacznie korzystniejszą od trzymania swoich środków na lokatach bankowych. Nic więc dziwnego, że deweloperzy Kraków już planują kolejne inwestycje.

Mieszkanie w Krakowie od dewelopera

Czy warto kupować nowe mieszkania w Krakowie bezpośrednio od deweloperów? Takie rozwiązanie ma na pewno swoje zalety, ale również posiada kilka wad. Decydując się na kupno mieszkania bezpośrednio od dewelopera należy mieć świadomość tego, że staniemy przed zadaniem samodzielnego wykończenia i późniejszego urządzenia. Daje to ogromne pole do popisu, ponieważ nowo zakupione mieszkanie możemy wykończyć wedle naszego uznania, to samo ma się w przypadku jego aranżacji. Nie ma tutaj konieczności wynoszenia i pozbywania się mebli po poprzednich właścicielach, demontażu innych elementów wyposażenia, co bywa czasem kłopotliwe.

Minusem tego stanu rzeczy jest to, że konieczne jest poniesienie kosztów związanych z zakupem mebli oraz przeprowadzeniem remontu i zatrudnieniem ekipy, co jest dodatkowym nadszarpnięciem domowego budżetu. Znalezienie odpowiedniej ekipy zajmuje też sporo czasu, ponieważ profesjonalne firmy posiadają napięty grafik z racji dużego zainteresowania swoimi usługami.

Obciążenia podatkowe

Mieszkania od dewelopera Kraków to mniejsze obciążenia podatkowe. Są one na przykład zwolnione od z konieczności opłacania podatku od czynności cywilnoprawnych. Wynosi on 2% wartości mieszkania. W przypadku drogich mieszkań jest to kwota rzędu nawet kilku tysięcy złotych.

Standard mieszkań

Mieszkania od dewelopera na nowych osiedlach to doskonała propozycja zarówno dla rodzin, jak i singli. Nowoczesne osiedla zostały zaprojektowane w oparciu o modernistyczne inspiracje oraz praktyczne rozwiązania techniczne. Deweloper Kraków oferuje mieszkania z tarasem lub loggią. Szeroka oferta deweloperów zawiera w sobie zarówno mieszkania zlokalizowane blisko centrum miasta, jak i na obrzeżach, w okolicach lasów idealnych do codziennych spacerów. Przy okazji zakupu mieszkania od dewelopera, należy brać pod uwagę to, że bardzo często obligatoryjnie należy wtedy wykupić również miejsce parkingowe. Może ono kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. To samo dotyczy pomieszczenia gospodarczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here