Lampy drewniane – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

0
379
Lampy drewniane - w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Lampy drewniane cieszą się coraz większą popularnością. Ich ogromnymi zaletami są uniwersalność i ekologiczność. Do jakich aranżacji najlepiej pasują? Jak dobrać lampę do rodzaju pomieszczenia? Odpowiedzi znaleźć można w tekście poniżej.

Dlaczego warto postawić na lampy drewniane?

W ostatnich latach obserwujemy wyraźny zwrot w stronę ekologicznych rozwiązań. Znakomicie wpisują się w niego drewniane elementy wyposażenia domu. Drewno jest w pełni ekologicznym materiałem, a dzięki jego wykorzystaniu możemy uniknąć tworzyw sztucznych, których produkcja jest szkodliwa dla środowiska. Wykorzystanie drewnianych lamp jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie ekologiczne życie.

Do popularności drewnianych lamp przyczynia się również fakt, że drewno jest niezwykle trwałym materiałem. Wyroby drewniane posłużą nam przez bardzo długi czas i nie wymuszą na nas zakupu nowej lampy. Ogromną zaletą lamp drewnianych jest również ich uniwersalność, która sprawia, że wkomponują się w różne rodzaje pomieszczeń. Szeroki wybór lamp drewnianych dostosowanych do własnych potrzeb znaleźć można pod linkiem https://abanet.pl/418-lampy-drewniane.

Do jakich aranżacji pasują lampy drewniane?

Ten rodzaj lampy znakomicie sprawdzi się w stylu rustykalnym. To właśnie ten typ aranżacji wyróżnia się licznym wykorzystaniem drewnianych elementów. W tym przypadku kolor lampy powinien być dobrany do innych drewnianych komponentów. Drewniane lampy znajdą swoje zastosowanie również i w stylu skandynawskim. Pomieszczenia tego typu są minimalistyczne oraz swoimi motywami nawiązują do natury.

Choć dla niektórych może stanowić to zaskoczenie to drewniane lampy odnajdą się również w pomieszczeniach w stylu industrialnym. Aranżacje loftowe nawiązują do pomieszczeń przemysłowych o surowym charakterze. Do przełamania chłodnego charakteru przydają się właśnie takie dodatki jak np. wiszące drewniane lampy.

Jak wybrać lampę do konkretnego typu pomieszczenia?

Każdy rodzaj pomieszczenia wymaga indywidualnego doboru lampy. W przypadku małych wnętrz najlepiej sprawdzą się lampy przysufitowe, które nie pomniejszą optycznie pomieszczenia. Zupełnie przeciwnie jest w przypadku dużych pomieszczeń, w których najlepiej odnajdą się większych rozmiarów lampy. W ich przypadku dobrym pomysłem może być zastosowanie kilku lamp naraz.

Kolejnym rodzajem wnętrza, które wymaga odpowiedniego doboru lampy są pomieszczenia z wysokim sufitem. W ich przypadku sprawdzą się żyrandole, które mają kilka punktów światła. Mogą mieć one różne kształty i być bogato zdobione. W przypadku niskich wnętrz dobrze jest unikać zwisających lamp, które zmniejszą optycznie pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here