Jakie zadania mają wentylatory kanałowe?

0
570
Jakie zadania mają wentylatory kanałowe?

Wentylacja pomieszczeń to bardzo ważna kwestia, jakiej nie możemy pomijać. Możemy zrealizować to zadanie grawitacyjnie lub mechanicznie, za pomocą specjalnych urządzeń. W drugim przypadku stosuje się nowoczesne wentylatory kanałowe. Są one przystosowane do montażu w pozycji pionowej lub poziomej, w wentylacyjnych kanałach. Czym jest wentylator kanałowy 150? Jak działa ten przedmiot? O czym powinniśmy wiedzieć? Co oferuje producent?

Wentylator kanałowy 150

Na rynku popularny jest wentylator kanałowy 150. Przepisy prawa budowlanego wskazują, że w każdym budynku musimy zadbać o odpowiednią wentylację. W rodzinnych domach ma ona zapewnić doprowadzanie świeżego powietrza do wnętrz i usuwanie zużytego powietrza z łazienki, kuchni czy pokoju. Najprostszą opcją są okienne nawiewniki, które są wentylacją nawiewną. EW trakcie budowy domu może dochodzić do zmiany w wykończeniu, co rodzi konieczność dodatkowego pionu wentylacyjnego. Jeśli odległość między punktem wywiewnym a pionem wentylacyjnym jest za duża, z pomocą przychodzi wentylator kanałowy 150. To przydatne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu wnętrzach.

Wentylatory kanałowe – podział

Wentylatory tego typu dzielą się na osiowe i promieniowe. Te pierwsze mają specyficzną budowę i mogą być stosowane na krótkich odcinkach przewodów wentylacyjnych. Dokładne dane znajdują się w karcie katalogowej wentylatora. W jednorodzinnym domu alternatywą może być wentylator osiowy przeciwbieżny. Bazuje ona na dwóch wirnikach, które kręcą się w przeciwnych kierunkach. To pozwala uzyskać przetłoczenie powietrza na większą długość kanału.

Kolejny typ to wentylatory promieniowe. W nich oś obrotu wirnika jest prostopadła do kierunku przepływu strumienie powietrza tłoczonego. Plusem jest osiąganie wyższego sprężenia, przy podobnej wydajności. To wpływ na szerokie zastosowanie w długich i rozgałęzionych instalacjach wentylacyjnych. Pewnym minusem może być bardziej skomplikowana konstrukcja, co przekłada się na większą cenę.

Jeśli chodzi o podział ze względu na sposób podłączenie – wyróżniamy wentylatory prostokątne i okrągłe. Z pewnością tak szeroki wybór na rynku pozwoli dobrać taki wentylator kanałowy 150, jakie spełni nasze oczekiwania. Pamiętajmy o tym, że zakupu dokonamy w internetowym sklepie. W tym miejscu skorzystamy z pomocy fachowca z doświadczeniem i wiedzą. Nowoczesne wentylatory kanałowe działają wydajnie i są wytrzymałe. Prawidłowa wentylacja jest bardzo istotna w każdym budynku. W tym celu stosuje się wiele urządzeń i przydatnych produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here