Jakie spodnie do domowego warsztatu?

0
357
Jakie spodnie do domowego warsztatu?

Jeśli nie chcesz narażać codziennej odzieży na uszkodzenie podczas pracy w ogrodzie, przy naprawie drobnych sprzętów lub samodzielnej realizacji remontu domu, zainwestuj w profesjonalne spodnie robocze. Oczywiście miejsce tego typu odzieży mogą zająć dresy lub stare, znoszone jeansy. Zdecydowanie wygodniejsze będą jednak stworzone z myślą o pracach warsztatowych, wykończeniowych i budowlanych, specjalnie wzmocnione spodnie wyposażone w kilka przydatnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Spodnie do pracy z długą nogawką

Najpopularniejszym wariantem spodni roboczych są ich wersje z długimi nogawkami, wykonane z mocnych tkanin syntetycznych charakteryzujących się zwiększoną odpornością na rozdarcia, niepodatnych na zabrudzenia, wygodnych w praniu. Cechą charakterystyczną tego typu odzieży są liczne wzmocnienia zainstalowane w strategicznych punktach, w miejscach szczególnie narażonych na rozdarcie lub inne uszkodzenie, przede wszystkim w okolicach kolan. Cechą wyróżniającą dobrej jakości spodnie robocze są liczne kieszenie znajdujące się nie tylko przy pasie, ale także na nogawkach. Dzięki nim można mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze narzędzia i akcesoria. Spodnie z długimi nogawkami często wyposażone są również w kieszenie na nakolanniki, co przydaje się podczas realizacji prac wykonywanych w pozycji klęczącej, na przykład przy układaniu podłóg.

Krótkie spodnie robocze na lato

W sprzedaży obok tradycyjnych spodni z długimi nogawkami dostępne są również letnie spodnie robocze z nogawkami sięgającymi kolan, które zapewniają znacznie większy komfort pracy w upalnych dniach roku. Odzież tego typu jest nie tylko lekka i przewiewna, ale dzięki odpowiedniej konstrukcji również mocna i funkcjonalna. W krótkich spodniach roboczych nie spotkamy się z klasycznymi wzmocnieniami w postaci dodatkowych łat. W zamian otrzymujemy mocne szwy i dostęp do pojemnych kieszeni. Standardowym rozwiązaniem stosowanym w tego typu spodniach są szerokie szlufki, do których można przymocować dodatkowy pas na narzędzia. Większość krótkich spodni dedykowanych pracom budowlanym lub warsztatowym wyposażona jest również w osobną kieszonkę na telefon.

Przy realizacji drobnych prac warsztatowych i remontowych najlepiej sprawdzają się robocze spodnie z długą nogawką, które zabezpieczają całą powierzchnię nóg, chroniąc przed zabrudzeniami i zimnem, a przy pracach na zewnątrz, również przed ukąszeniami owadów. Wybór spodni z krótką nogawką polecany jest jedynie do pracy w okresie wakacyjnym, gdy temperatury powietrza są bardzo wysokie i lekka, przewiewna odzież chroni przed przegrzaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here