Wanna wolnostojąca – do jakiej łazienki pasuje?

0
630
Wanna wolnostojąca - do jakiej łazienki pasuje?

Elegancka i dopracowana pod względem aranżacji łazienka to cel niemal każdego, kto przeprowadza remont domu. Aranżacyjnym hitem ostatnich kilku sezonów jest wanna wolnostojąca, którą coraz chętniej wybierają już nie tylko posiadacze domów, ale również mieszkań. Jakie są atuty takiej wanny i do jakiego wystroju ona pasuje?

Wanna wolnostojąca a styl i wielkość łazienki

Wybór wanny wolnostojącej to coś, na co decyduje się coraz większa grupa Polaków. Powodem, dla którego wanny wolnostojące cieszą się rosnącą popularnością, jest ich wyjątkowy design – z jednej strony minimalistyczny, z drugiej jednak ponadczasowy. Wanny tego rodzaju pasują do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, a nawet tych w stylu retro. Można je z powodzeniem zestawić z dowolnym kolorem i stylem łazienkowej armatury.

Co ważne, wanna wolnostojąca nadaje się nie tylko do łazienek, które cechuje duża przestrzeń. Takie wanny nie muszą być montowane na środku łazienki lub pokoju kąpielowego, jak robią to gwiazdy w swoich hollywoodzkich rezydencjach. Wanna wolnostojąca może równie dobrze być modelem przyściennym, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. To dobry wybór do łazienek, w których wykorzystywana jest armatura wannowo-prysznicowa ścienna, wówczas korzystanie z kąpieli będzie komfortowe, a całość spójna stylistycznie.

Jaką wannę wolnostojącą wybrać?

Wanny wolnostojące dostępne są w bardzo wielu wariantach. Nie chodzi wyłącznie o sposób montażu (przy ścianie lub na środku pomieszczenia), ale również design. Do łazienki w stylu retro idealną opcją będzie wanna wolnostojąca na zdobionych nóżkach. To również ciekawa propozycja do łazienki zaaranżowanej w stylu glamour, gdzie nie brak odwołań do baroku i pałacowego przepychu.

W łazience, w której dominuje styl skandynawski lub loftowy, dobrze sprawdzi się wanna owalna o prostym kształcie przypominającym nowoczesne umywalki. Takie wanny wolnostojące dzięki swojej minimalistycznej formie idealnie wpisują się w założenia nurtów, w których mile widziana jest prostota. Co ciekawe, wanna wolnostojąca wcale nie musi być biała – dostępne są modele w innych kolorach, w tym np. czarnym, czerwonym lub niebieskim. Kolorowe wanny mogą interesująco prezentować się zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których przeważającym odcieniem jest biel – wówczas będą kontrastować z glazurą, nadając łazience oryginalny wygląd.

Wanny wolnostojące z całą pewnością nie są chwilowym trendem, a czymś, co zagości w polskich domach na dłużej – warto rozważyć wybór takiego modelu w miejsce tradycyjnego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here