Sufit podwieszany LED: Efekt świetlny Twojej sypialni

0
776
Sufit podwieszany LED: Efekt świetlny Twojej sypialni

Innowacyjnym i nietuzinkowym rozwiązaniem wykorzystywanym do aranżacji wnętrz jest sufit podwieszany LED.  Można go stworzyć, używając odpowiednio dobranych lamp, które są montowane według nieszablonowych projektów. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w sypialni nad łóżkiem, tworząc błogą przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Różnorodne konstrukcje i schematy pozwalają także optycznie zwiększyć lub zmniejszyć pomieszczenia.

Podwieszany sufit LED- elegancja i wytworność pomieszczeń

Kolor i faktura ścian oraz elementy wystroju sypialni w połączeniu ze światłem pochodzącym z lamp ledowych umieszczonych w suficie podwieszanym tworzą przestrzeń, gdzie panuje elegancja, ład i dystynkcja. W sypialni sprawdzi się zdobienie świetlne w postaci geometrycznie osadzanych lamp ledowych w formie punktów lub linii. Często montowane są sufity o nietypowych kształtach, które nadają pomieszczeniom jeszcze większego kunsztu i szyku. Światło LED podkreśla nie tylko dekoracje pomieszczenia. Lampy LED odpowiednio dobrane i umiejscowione pozwalają na wytworzenie pożądanego klimatu.

Praktyczne funkcje podwieszanych sufitów ledowych

Poza walorami estetycznymi sufity podwieszane znacznie poprawiają akustykę zwłaszcza wnętrz wysokich. Jednocześnie ocieplają przestrzeń pomiędzy sufitem właściwym a płaszczyzną podwieszaną, a tym samym wpływają na obniżanie rachunków za ogrzewanie. Jest to niezwykle ważne przy ocieplaniu pokoi zimnych. Sufit podwieszany LED umożliwia kształtowanie pomieszczeni przez obniżanie zbyt wysokich pował. Co ważne, sam montaż sufitu jest łatwy i nie wymaga posiadania specjalistycznych i fachowych umiejętności.

Efekt „WOW” dzięki magii światła w poodwiedzanych sufitach

Oświetlenie sufitowe LED można wykonać na wiele sposobów. Lampy ledowe i taśmy ledowe można umieszczać za płytą, we wnękach i załamaniach. Ledy mocuje się także bezpośrednio w płycie. Dodatkowo do płyt sufitów mocowane są designerskie lampy spot, panele LED w różnych fasonach oraz oczka halogenowe. Taśmy LED służą też krawędziowemu podświetlaniu wiszącego blatu. W celu urozmaicenia sufitu, dążąc do odpowiedniego stylu, można użyć także kinkietów sufitowych i plafonów na żarówki LED. Tego typu rozwiązania są stosowane w dekoracji sypialni w stylu loftowym, industrialnym i rustykalnym. Przy użyciu tych technik powstaje sufit podwieszany LED. Najbardziej znane i powszechne są halogeny ledowe, które wbudowuje się w blat sufitu. Metoda ta pozwala zamontować źródła światła wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Oprawy halogenów, jakie oferuje rynek, dostępne są w całej palecie barw, kształtów i fasonów wykonanych z różnorodnych materiałów. Projekty, które można ułożyć za ich pomocą, ogranicza tylko i wyłącznie pomysłowość autora.

Najnowsze technologie pozwalają na montaż gotowych zestawów świetlnych wyposażonych w generatory LED. Dzięki nim można podziwiać świecące i migoczące gwiazdy oraz planety galaktyki, płynącą w nieznane Drogę Mleczna, wirujący w kosmicznej przestrzeni kosmiczny pył, czy mieniącą się w różnych kolorach zorzę polarną. Czy można wymarzyć sobie bardziej spektakularny sufit podwieszany LED.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here