Schody zabiegowe do nowoczesnych domów

0
592
Schody zabiegowe do nowoczesnych domów

Schody zabiegowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w dobie XXI wieku, ze względu na swoją funkcjonalność, efektowność oraz nowoczesny design. Stanowią one bardzo ważny element wyposażenia każdego nowoczesnego i klasycznie urządzonego budynku. Czym charakteryzuje się wyżej wymieniona konstrukcja?

Schody, które zajmują mało miejsca w budynkach

Otóż, są to charakterystyczne schody, których bieg prowadzi bezpośrednio po łuku lub pod określonym kątem. Co istotne w takiej konstrukcji nie ma spocznika, a w miejscu zmiany kierunku, stopnie ustawione są pod kątem do osi biegu. W efekcie powstają stopnie o trójkątnym kształcie, które mogą mieć nieco inne wymiary od tradycyjnej konstrukcji. Schody zabiegowe zajmują mało miejsca, dlatego są stosowane w nowoczesnych ale również mniejszych budynkach, których właściciele dużą wagę przykładają do odpowiedniego zaaranżowania przestrzeni. W zależności od konkretnego planu domu oraz swoich upodobań, preferencji, można zdecydować się na trójkątne schody mniejsze lub większe, których płaska powierzchnia umożliwi wygodne poruszanie się na piętro. Oczywiście bardzo często do takich schodów montowane są również balustrady, które zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Warto pamiętać o tym, że balustrada sprawdza się zwłaszcza w rodzinach z małymi dziećmi a także z osobami starszymi.

Czym charakteryzują się schody zabiegowe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie z jakich materiałów i kompozytów produkowane są schody zabiegowe? Otóż, mogą być one wykonane w konstrukcji żelbetowej bądź modułowej. Bezpośrednio do wykończenia całej konstrukcji stosowane są panele, wykładziny, blachy dekoracyjne, płytki. Ciekawy wariant stanowią także drewniane oraz szklane stopnie. Niektórzy w schodach zabiegowych łączą różnego rodzaju materiały, co wpływa pozytywnie na końcowy efekt. Osoby, które decydują się na tego typu konstrukcje najczęściej decydują się na zakup schodów zabiegowych na wymiar. Są one idealnie dopasowane do danego pomieszczenia i nie trzeba ich następnie przerabiać w żadnym zakresie. Warto pamiętać o tym, że schody te charakteryzują się bardzo atrakcyjną ceną, gdyż nie posiadają one spoczników. Ponadto są one bardzo funkcjonalne, efektowne i komfortowe codziennym użytkowaniu. Doskonale łączą się z modą aranżacyjną XXI wieku, jak i również ze stylem retro, glamour, vintage. Ich wielofunkcyjność i kompaktowy kształt sprawdzi się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zaoszczędzenie miejsca.

Artykuł powstał we współpracy z https://coraschody.net.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here