Belka i płyta wibracyjna jako kluczowe części układarek do asfaltu

0
255

Od momentu, gdy zaczęliśmy korzystać z samochodów, potrzebowaliśmy dróg, które pozwalałyby na bezpieczne poruszanie się po nich. Jednym z powszechnie stosowanych materiałów na nawierzchnie jest asfalt. Aby uzyskana z niego nawierzchnia była równa i bezpieczna, musi być wykonana przy pomocy maszyny nazywanej rozściełaczem lub układarką. Jej kluczowe elementy to belka i płyta wibracyjna. Do czego one służą?

Czym jest system ubijaków oraz stół wibracyjny?

Ubijaki są kluczowymi częściami układarek asfaltu, wspomagającymi proces rozściełania warstw drogowych. Masa asfaltowa zagęszczana jest dzięki wibracji całego stołu i ubijaków, które poprawiają jej strukturę oraz umożliwiają jej efektywne rozprowadzenie na powierzchni. Te szczególne części maszyn asfaltowych powstały, by ułatwić i przyspieszyć cały proces drogowy oraz dokładne i równomierne zagęścić rozkładaną masę.

Znaczenie ubijaków i stołu wibracyjnego w pracy rozściełacza asfaltu

Dzięki całemu systemowi stołu wibracyjnego możliwe jest wprawienie masy bitumicznej w ruch, co przekłada się na zwiększenie jej gęstości i stabilności nawierzchni. Cały system stanowi kluczowy element podczas zagęszczania świeżo rozłożonej mieszanki mineralno-asfaltowej. Jest to bardzo istotne, ponieważ ostatecznie umożliwia uzyskanie nawierzchni o lepszych parametrach technicznych, takich jak nośność i trwałość.

Gdzie nabyć solidny rozściełacz asfaltu?

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zakupem profesjonalnych rozściełaczy asfaltu lub innych rodzajów maszyn do robót drogowych to polecamy skorzystanie z oferty firmy Bellator. Posiada ona w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń budowlanych, takich jak między innymi: rozściełacze, walce drogowe, minikoparki, ładowarki itp. Ich produkty sprawdzą się zarówno podczas prac na małych placach budowy, jak i na większych inwestycjach drogowych. Ważną usługą firmy jest również serwis i wsparcie techniczne po sprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here