Podświetlany obraz tekstylny – jak można go wykorzystać?

0
359
Podświetlany obraz tekstylny - jak można go wykorzystać?

Wiele osób szuka pomysłu na oryginalną aranżację wnętrza. Jednym z takich pomysłów może być wykorzystanie tekstylnego obrazu podświetlanego. To nic innego jak rama z indywidualnym nadrukiem na tkaninie. Co ważne, nadrukiem może być cokolwiek. Może być to ciekawa grafika bądź reprodukcja znanego dzieła. Dzięki temu obraz idealnie wkomponować można w aranżację pomieszczenia. W związku z tym, że obraz jest także podświetlany, to pełni zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną.

Obrazy podświetlane – jakie są ich zalety?

Jedną z ogromnych zalet obrazów podświetlanych jest bardzo prosty sposób ich montażu. Nie ma tu konieczności przygotowywania powierzchni, zdzierania starej tapety czy klejenia. Aby zamontować podświetlany obraz, wystarczy odpowiednio skręcić aluminiowe profile ramy oraz napiąć na nią tkaninę z nadrukiem. Co więcej, obraz może być wyeksponowany na różne sposoby. Obraz powiesić można nie tylko na ścianie, ale i na suficie.

Jak wykorzystać tekstylny obraz świetny do aranżacji pomieszczenia?

Warto podkreślić, że tego typu obrazy tekstylne dają możliwość dowolnej wymiany wydruku. W każdym momencie daną grafikę można zmienić. Daje to naprawdę spore możliwości aranżacyjne. Co więcej, można w ten sposób zaoszczędzić niemałe pieniądze. Nie ma tu bowiem potrzeby kupna całego nowego obrazu. Wystarczy zlecić wydruk nowej grafiki. To jeden z ważniejszych powodów, dla którego tekstylne obrazy podświetlane cieszą się tak dużą popularnością. Trzeba tu także zauważyć, że wydruki zawsze cechują się najwyższą jakością. Dzięki temu obraz jest zawsze niezwykle wyrazisty.

Jak działa podświetlenie obrazu?

Obrazy podświetlane są dzięki technologii LED. Jest to zatem idealny sposób na odmienienie wnętrza domu lub mieszkania poprzez kolor, światło i blask. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu obraz nie pełni już wyłącznie funkcji dekoracyjnej. Pełni również funkcję praktyczną, ponieważ dzięki niemu zyskać można w pomieszczeniu dodatkowe źródło światła. Takie rozwiązanie może być świetną alternatywą dla kinkietów.

Każda osoba preferująca nowoczesne wnętrza i oryginalne rozwiązania zainteresować powinna się tematem tekstylnych obrazów podświetlanych. Tym bardziej że pasują one do niemal każdego pomieszczenia. Taki obraz bardzo dobrze sprawdzi się w salonie i sypialni, ale także choćby w pokoju dziecięcym, a nawet w kuchni. Wszystko zależy od wybranej grafiki, a możliwości jest tu wiele. Może być to fotografia bliskich osób, motyw roślinny, pejzaż, zachód słońca i panorama miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here