Plac zabaw w prezencie

0
739
Plac zabaw w prezencie

Jeśli wciąż mamy problem z wymyśleniem wyjątkowego prezentu na Gwiazdkę dla naszych dzieci, możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Świetną propozycją będzie domowa sala zabaw. Sala tak urządzona, aby dawać możliwość beztroskiej zabawy najmłodszym domownikom i wytchnienie dorosłym. Bezpieczna i urządzona z pomysłem, tak by dostarczać nieograniczonej radości.

Bezpieczne ściany i podłoga

Zanim jednak zaczniemy kompletować wyposażenie sali zabaw, powinniśmy przygotować bezpieczną nawierzchnię zarówno na ścianach jak i na podłodze. Drabinki korekcyjne sprawdzą się w tej roli rewelacyjnie tuż obok ścianek wspinaczkowych. Maluchy uwielbiają sprawdzać swoje możliwości wdrapując się im wyżej, tym lepiej. Zdając sobie sprawę z tego, jak często takie zabawy kończą się upadkiem z wysokości, bezwzględnie musimy zapewnić bezpieczeństwo młodym amatorom wspinaczek. Z pomocą przychodzą nam tu producenci gumowych nawierzchni bezpiecznych. Wykorzystując w tym celu specjalnie dedykowane płyty gumowe na plac zabaw, o odpowiednim współczynniku bezpieczeństwa, potwierdzonym certyfikatem bezpiecznego upadku HIC, a przy okazji także Atestem PZH, możemy przestać się martwić.

Amortyzacja zamiast kontuzji

Gumowe płyty na plac zabaw są nieprzeciętnie elastyczne, a dzięki specjalnie opracowanemu systemowi amortyzacji minimalizują ryzyko uszkodzenia ciała podczas upadku z wysokości drabinek czy ścianki wspinaczkowej oraz uderzeniu np. głową o posadzkę w trakcie zsunięcia się z huśtawki czy niefortunnym zjeździe ze ślizgawki. Stosując gumowe maty, jak i płyty możemy uniknąć wielu bardzo poważnych urazów i kontuzji, bezpowrotnie przerywających beztroską zabawę. Ponadto gumowe posadzki są odporne na wgniecenia, co pozwala na ustawienie na ich powierzchni ciężkiego wyposażenia sali zabaw bez zagrożenia powstaniem brzydkich wgłębień widocznych po przemeblowaniu sprzętu.

Kolorowo na święta

Przy zachowaniu wszystkich względów bezpieczeństwa, nie możemy jednak zapomnieć, że sala zabaw ma być zapierającym dech w piersi prezentem świątecznym. Dlatego powinniśmy zadbać również o estetykę tego wyjątkowego miejsca. Nawierzchnie gumowe są dostępne w trzydziestu kolorach z palety RAL i dodatkowo w czterech ekskluzywnych barwach: szarej, czarnej, czerwonej i zielonej. Wszystkie kolory można łączyć ze sobą, a w szczególnych przypadkach nawet nanieść na powierzchnię płyt przygotowany wcześniej wielobarwny motyw graficzny chociażby napis: Wesołych Świąt. Tak przygotowaną salę pozostaje już tylko odpowiednio wyposażyć i dobrze się bawić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here