Modne aranżacje wnętrz – tapety ścienne

0
831
Modne aranżacje wnętrz - tapety ścienne

Tapety ścienne cieszą się rosnącą popularnością. Jeszcze do niedawna uważane za mało modny dodatek, coraz częściej wykorzystywane są przy tworzeniu wyjątkowo atrakcyjnych aranżacji. Wysoki poziom zainteresowania ich wykorzystaniem sprawia, że bez problemu odnaleźć można modele, które doskonale sprawdzą się w wielu różnych pomieszczeniach. Co warto wiedzieć o zastosowaniu ściennych tapet?

Wyjątkowo modny wystrój

Wśród modnych rozwiązań dotyczących tapetowania pojawia się pokrywanie barwnymi ozdobami wszystkich lub wybranych ścian w pomieszczeniu. Wyjątkową popularnością cieszy się tapetowanie jednej powierzchni lub dwóch przylegających do siebie ścian. Pozostałe pionowe elementy w pokoju malowane są wówczas farbami o barwach dobrze komponujących się z tapetą. Tego typu dekoracje wykorzystuje się w różnych pomieszczeniach. Najbardziej popularne są tapety do salonu i sypialni. Bez problemu odnaleźć można jednak wiele ciekawych akcesoriów, które sprawdzą się w pomieszczeniach kuchennych.

Jaką tapetę wybrać do kuchni?

Poszukując dekoracji z tej kategorii do własnego mieszkania, należy wziąć pod uwagę praktyczne i wizualne aspekty wyboru. Tapeta do kuchni powinna spełniać określone wymagania. Polecanym rodzajem są tutaj tapety winylowe. Charakteryzuje je wyjątkowa wytrzymałość oraz odporność na wilgoć, zabrudzenia i detergenty. Tego typu akcesoria posiadają również niską podatność na odbarwienia. Pokrywająca ścianę warstwa, która ulegnie zabrudzeniu, może więc zostać wyczyszczona ścierką ze środkiem chemicznym. W przypadku elementów wykorzystywanych w kuchniach jest to wyjątkowo istotne. Winylową tapetę można czyścić na mokro bez obawy o jej kondycję.

Jak dopasować tapetę do aranżacji?

W bogatej ofercie odnaleźć można wiele ciekawych rodzajów tapet ściennych, które bez problemu dopasują się do wszystkich modnych stylów wnętrzarskich. Szczególną popularnością cieszą się akcesoria imitujące powierzchnie drewniane, kamienne lub ceglane ściany. To wspaniałe rozwiązanie do pomieszczeń loftowych, industrialnych i rustykalnych. Aby stworzyć wyjątkowy efekt, który zaskoczy gości, warto zdecydować się na tapety 3D. Wśród modnych rozwiązań pojawiają się też fototapety. Przedstawiające pejzaże i ciekawe widoki, mogą optycznie powiększyć małe pomieszczenie. W aranżacjach minimalistycznych i nowoczesnych, sprawdzą się tapety ze wzorami geometrycznymi. Ich barwę zaleca się dopasować do kolorów wyposażenia. Szeroki wybór umożliwia również odnalezienie wielu ciekawych wzorów do pokojów dziecięcych i młodzieżowych.

Warto wybierać wysokiej jakości tapety oferowane przez polecanych producentów. Dobrym pomysłem z pewnością okażą się wzory od uznanych projektantów. Odpowiednio dobrana tapeta podkreśli unikalny charakter aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here