Kajdanki policyjne – oferta producenta

0
979
Kajdanki policyjne – oferta producenta

Kajdanki najczęściej kojarzone są z policją, służbą więzienną lub strażą graniczną. Pomagają sprawować kontrolę nad osobą zatrzymaną, dlatego powinny być wykonane z solidnego materiału, który jest niemożliwy do samodzielnego rozbrojenia, a przy tym pozostaje bezpieczny dla skóry. Być może u wielu osób kajdanki nie wzbudzają miłych skojarzeń, ale trzeba przyznać, że są jednym z ważnych narzędzi do walki z przestępczością. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Z jakiego materiału?

Najlepszym możliwym materiałem, z jakiego produkuje się kajdanki jest stal nierdzewna INOX. Jest to mocny, wytrzymały i niezawodny materiał, który nie ulega rdzewieniu. Ważne jest również to, by nie pokrywała ich powłoka niklowa. Ten materiał może uczulać i być toksyczny dla skóry. Oczywiście Komenda Główna Policji, jak i Unia Europejska narzucają normy, których trzeba się trzymać przy produkcji kajdanek. To bardzo ważne, by się ich trzymać.

Jaką metodą produkowane?

Rekomendowana metoda produkcji to technologia laserowa. Specjalistyczny program komputerowy i wyspecjalizowane maszyny z ogromną precyzją tworzą elementy kajdanek. Tak produkowane kajdanki są wysokiej jakości.

Kajdanki w Polsce

Co ciekawe w Polsce istnieje tylko jeden producent kajdanek ze stali nierdzewnej! Zaopatruje nie tylko polski rynek, ale działa też w obu Amerykach, Europie, Azji i Afryce. Siedziba mieści się w Łodzi. Ta sama firma zajmuje się również produkcją innych militariów – na przykład pałek policyjnych, a także części motoryzacyjnych. Tu można wymienić koła pasowe, połączniki hydrauliczne, blokady zapłonu, sygnały dźwiękowe INOX, termostaty filtra powietrza i inne. Tworzenie tak małych, a solidnie wykonanych elementów umożliwia między innymi duże doświadczenie i korzystanie przy produkcji z usług CNC. Połączenie ich z pracą lasera jeszcze zwiększa dokładność wykonania.

Rodzaje oferowanych kajdanek:

– Kajdanki zawiasowe KM 2500 – posiadają jednostronny zawias, co zabezpiecza przed otwarciem mechanizmu przez zatrzymanego. Mają także wygodny uchwyt.
– Kajdanki INOX KM 1001 – posiadają większe otwory na nadgarstki, dzięki czemu szybciej i łatwiej je założyć. Dwu zapadkowy mechanizm zamykająco – blokujący pozwala dobrać miejsce odpowiednie do zablokowania w zależności od grubości nadgarstka.
– Kajdanki szkoleniowe KM 1100 – inaczej treningowe, używane na szkoleniach służb mundurowych. Nie są otwierane na kluczyk, ale na przesuwny bolec.
– Kajdanki sztywne KM 2000 – usztywnione obudową – uchwytem ergonomicznym z tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości. Są produktem unikatowym jeśli chodzi o materiał i sposób wykonania.
– Kajdanki nogi KM 4000 – podwójnie ryglowane
Wymienić można jeszcze kajdanki sztywne SLIM KM 2001, kajdanki ręce nogi KM 4500, kajdanki jednorazowe KM 6000, a także różne akcesoria. Między innymi kabury, kluczyki i przecinaki do kajdanek jednorazowych.

Produkcja kajdanek policyjnych to specjalność firmy Kelmet. Dokładamy starań, by na bieżąco wdrażać nowoczesne, efektywne rozwiązania.

Kajdanki Policyjne
https://kelmet.pl/kajdanki
KEL-MET Jarosław Kieler
Zakład Pracy Chronionej
ul. Gminna 5
92-601 Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here