Fotele kosmetyczne do salonu – jakie modele wybrać?

0
1454
Fotele kosmetyczne do salonu - jakie modele wybrać?

Aranżacja salonu kosmetycznego oraz dobrane do niego modele mebli to część twojej wizytówki, która może być równie ważna, co umiejętności samych pracowników. To ważne, by wasze miejsce pracy było schludne, a jednocześnie z klasą. Najważniejsze natomiast okazują się fotele kosmetyczne, które nie mogą być wyłącznie praktycznie. Liczy się bowiem ich design i wygoda, po którą klienci przychodzą na twoje zabiegi. Jak wybrać najlepsze fotele kosmetyczne do salonu? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

Prowadząc salon kosmetyczny, musisz przede wszystkim pamiętać, że klienci nie przychodzą do ciebie wyłącznie dla pięknego wyglądu. W dużej mierze chodzi o odpoczynek i relaks, by na chwilę zapomnieć o obowiązkach domowych i pracy. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić im komfortowe warunki do cieszenia się tą chwilą. Właśnie dlatego fotele kosmetyczne muszą być wygodne, a ich obsługa na tyle prosta, by nie przeszkadzała w czasie wykonywanego zabiegu. Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania?

Fotele kosmetyczne do salonu – jak wybrać?

fotele Pamiętaj, że na pierwszym miejscu musisz stawiać wygodę swoich klientów. Kupując fotele kosmetyczne do swojego salonu, komfort korzystających z oferowanych zabiegów osób musi stać się twoim priorytetem. Przychodzą do ciebie przede wszystkim po to, by odpocząć i zregenerować nie tylko ciało, ale również zmęczoną psychikę. Zwróć więc uwagę, czy wybrane przez ciebie fotele kosmetyczne dadzą im możliwość zapomnienia o wszystkich czekających na nich obowiązkach.

Jednocześnie nie możesz zapomnieć, jak ważny jest komfort pracy twoich pracowników. Przeglądając fotele kosmetyczne, bierz pod uwagę wyłącznie te modele, które posiadają możliwość regulacji. Pozwoli to sprawnie dopasować je do wzrostu i potrzeb osoby, która przy nich pracuje. To bardzo ważne, by zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki pracy – w przeciwnym razie zaczną uskarżać się na bóle, które ją uniemożliwiają lub w znaczącym stopniu utrudniają.

designerskie foteleJakie funkcje i cechy powinny posiadać fotele kosmetyczne?

  • regulacja w zakresie góra-dół,
  • wyprofilowane siedzisko i oparcie,
  • stabilna konstrukcja,
  • podnóżek,
  • kółeczka.

Mówiąc o najlepszych fotelach kosmetycznych, należy podkreślić również, że niezwykle ważna jest łatwość obsługi. Design i wygoda są ważne, jednak to wciąż narzędzie pracy, które ma być funkcjonalne. Zawsze należy więc przeanalizować, jakie zabiegi będą na nich wykonywane – pozwoli to precyzyjnie określić niezbędne do waszej pracy funkcje, co poprawi jej komfort. Najważniejsza z pewnością jest regulacja wysokości, z której będziecie korzystali niemal każdego dnia.

Fotele kosmetyczne – regulacja

Fotele kosmetyczne dostępne na rynku mogą różnić się między sobą niemal wszystkim: wyglądem, oferowanymi funkcjami czy ceną. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję co do zakupu idealnego modelu, przyjrzyj się sposobowi regulacji wysokości czy oparcia. Warto wiedzieć, że najczęściej możesz zdecydować się na 1 z 3 grup:

  • fotele kosmetyczne regulowane manualnie, w których oparcie i zagłówek regulowane są ręcznie – może przysparzać to sporo trudności, jednak ich przewagą bardzo często jest niewielka waga, która umożliwia ich swobodne przemieszczanie,
  • fotele kosmetyczne z pompą hydrauliczną, które posiadają dźwignię, przy pomocy której można dostosować ich wysokość do obecnych potrzeb,
  • fotele kosmetyczne regulowane elektrycznie, które zostały wyposażone w silnik (czasami jest ich kilka) – regulacja przebiega szybko i płynnie, dotyczy zarówno wysokości fotela, jak i jego poszczególnych części, jednak ze względu na stosunkowo sporą wagę, są to modele niezbyt mobilne.

Designerskie fotele kosmetyczne

fotele na kółkachNajlepsze fotele kosmetyczne na kółkach łączą w sobie funkcjonalność, wygodę, korzystną cenę oraz piękny wygląd. Takie połączenie sprawia, że salon zapada w pamięć przychodzącym do niego klientom i niedługo później wracają na kolejne zabiegi. Dlaczego warto wybrać designerskie fotele kosmetyczne? Bo poczucie estetyki jest jedną z tych cech, których poszukujemy u osoby, która zajmować się poprawą naszego wyglądu i dbałością o nasze ciało. To więc niezbędne, by wybrane modele stanowiły spójne uzupełnienie dla całej aranżacji wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here