Długoterminowy wynajem zwyżek – na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny i firmy?

0
549
Długoterminowy wynajem zwyżek - na co zwrócić uwagę przy wyborze maszyny i firmy?

Wynajem zwyżek różnego typu staje się coraz popularniejszą usługą. Firmy, które potrzebują maszyny tylko na ściśle określony okres – np. na rok, kiedy będą prowadzone prace budowlane na terenie siedziby głównej – decydują się na długoterminowe wypożyczenie zamiast zakupu. To dobre rozwiązanie pod warunkiem, że właściwie wybierze się zarówno maszynę, jak i wynajmującego. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Zwyżki to m.in. podesty ruchome (nożycowe, masztowe, przegubowe, teleskopowe oraz na przyczepach), a także ładowarki teleskopowe (sztywne i obrotowe). Mogą być wykorzystywane do różnego rodzaju prac – w zależności od typu i modelu sprawdzą się na placach budowy, w portach morskich i lotniczych, kopalniach, dużych gospodarstwach rolnych, halach magazynowych zwłaszcza tych wysokiego składowania, przy prowadzeniu prac porządkowych albo rozwieszaniu billboardów. Wiele firm potrzebuje ich tylko na określony czas, np. rozbudowy obiektu czy przeprowadzenia inwentaryzacji. Wówczas wynajem zwyżek to w zasadzie jedyne rozwiązanie, bo zakup maszyny jest po prostu drogi i nieopłacalny. Na co zwrócić uwagę, jeżeli chce się wypożyczyć podesty ruchome lub ładowarki teleskopowe?

Zwyżka dostosowana do potrzeb najemcy

Przede wszystkim na rodzaj i parametry maszyny. Inne potrzeby będzie miała firma, która szuka zwyżki do magazynu – wówczas prawdopodobnie będzie jej zależało na niewielkich rozmiarach, napędzie elektrycznym, niebrudzących kołach i jak największym udźwigu kosza – a inne ta, która chce ją wykorzystywać do prac budowlanych na nierównym terenie – wtedy pewnie zechce wynająć ładowarkę obrotową z dodatkowym osprzętem o dużym wysięgu bocznym.

Wynajem podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych to dość skomplikowana kwestia. Jeżeli nie do końca wie się, jaka maszyna będzie w stanie spełnić oczekiwania konkretnej firmy, najlepiej poprosić o pomoc wynajmującego. Przedsiębiorstwa świadczące usługi najmu powinny doskonale znać oferowane zwyżki i móc łatwo doradzić, która z nich rzeczywiście się sprawdzi.

Jeśli już wiadomo, jaką zwyżkę chce się wynająć, należy zweryfikować parametry – maksymalną wysokość pracy, udźwig, szerokość pojazdu (przejazdową i po rozłożeniu podpór), szybkość rozkładania podnośnika itp.

Gdzie wynająć zwyżki? Sprawdź szeroką ofertę firmy Riwal: https://www.riwal.com/poland/pl-pl/wynajem/podesty-ruchome

Co oferuje wynajmujący?

To nie wszystko. Przy wynajmie długoterminowym należy dowiedzieć się, po czyjej stronie leży transport maszyny z wypożyczalni na miejsce docelowe i z powrotem. Wbrew pozorom może to być dość kosztowny element wynajmu, dlatego lepiej od razu wliczyć go w koszty. Oprócz tego istotne jest, czy firma wynajmująca zapewnia serwis maszyny – najczęściej to wynajmujący opłaca serwisantów, którzy dojeżdżają tam, gdzie aktualnie znajduje się zwyżka i pokrywa rachunki za konieczne naprawy.

Warto także dowiedzieć się, czy podnośniki i ładowarki są dodatkowo ubezpieczone na wypadek zdarzeń losowych, które mogłyby wystąpić w trakcie wynajmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here