Czy można zostać agentem nieruchomości poprzez kurs?

0
570
Czy można zostać agentem nieruchomości poprzez kurs?

W związku z regulacją zawodu pośrednika nieruchomości, która miała miejsce w 2014 roku – wzniesiony został obowiązek posiadania licencji państwowej w zawodzie pośrednika nieruchomości. Tym samym zmiana przepisów sprawiła, że zniesione zostały dotychczas obowiązujące wymogi, które dotyczyły licencji, a także wykształcenia wyższego czy też praktyki zawodowej. W związku z tym dla wielu osób stało się to szansą do tego, aby rozpocząć swoją drogę zawodową na rynku nieruchomości.

Szybka droga zawodowa w obszarze nieruchomości

Jednakże każda osoba, która pragnie zostać licencjonowanym pośrednikiem ma prawo ubiegać się o uzyskanie stosownej licencji, co możliwe jest za pośrednictwem Polskiej Federacji Rynku nieruchomości. Licencja uprawnia do posługiwania się tytułami pośrednika w obrocie nieruchomościami PFRN czy też zarządcy nieruchomości PFRN. Opcjonalnie można także ukończyć kurs pośrednika nieruchomości. Kurs na agenta nieruchomości daje bardzo szerokie możliwości na rynku, a jednocześnie pozwala na swobodną realizację wszystkich zadań pośrednika nieruchomości.

Efektywny kurs agenta nieruchomości

Profesjonalny kurs nieruchomości jest szerokim kompendium wiedzy, nie tylko z zakresu obrotu nieruchomościami, lecz także prawa czy nawet budownictwa. Dlatego decydując się na tego typu kurs można poznać branżową terminologię, a także uzyskać sprawdzoną i fachową wiedzę, która aktualizowana jest na bieżąco wraz ze zmianami prawnymi. Kursanci uczą się również praktycznego stosowania przepisów z zakresu nieruchomości, co jest niezwykle przydatne w praktyce. Szkolenie nieruchomości jest stosunkowo obszerne, Jednakże wynika to ze złożoności merytorycznej. Ukończony kurs uprawnienia agencja nieruchomości do reprezentacji klienta przed notariuszem, urzędami, a także innymi instytucjami państwowymi. Zakończenie kursu uprawnia do rozpoczęcia wykonywania zawodu. Nie ma konieczności zdawania jakichkolwiek egzaminów państwowych czy też uzyskiwania dodatkowych licencji. Ukończony kurs potwierdzony jest certyfikatem, który świadczy o tym, że kandydat posiada stosowną wiedzę oraz merytoryczne przygotowanie w zawodzie pośrednik nieruchomości. Tym samym miejscu bardzo cenione rozwiązanie przez osoby, które pragną zmienić swoje życie oraz rozpocząć karierę na rynku pośrednictwa nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here