Co wybrać — roletę czy żaluzję?

0
468
Co wybrać — roletę czy żaluzję?

Jesteś na etapie urządzania domu lub mieszkania? Nie wiesz, jak zaaranżować okno? Dowiedz się, jakie są zalety rolet i żaluzji i sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Wybór pod kątem prywatności

Rolety i żaluzje mają zapewniać prywatność — szczególnie wieczorami i nocą, kiedy po zapaleniu światła w pomieszczeniu na zewnątrz można dostrzec wszystko. Odpowiednie zakrycie okna może umożliwić swobodne poruszanie się po swoim domu. W ten sposób można z powodzeniem zadbać o swoje dobre samopoczucie oraz komfort. Która z osłon będzie jednak lepsza?

Żaluzje składają się z niewielkich paneli, które można nałożyć na siebie. Ułożenie ich w pozycji poziomej powinno zapewniać dostęp do światła. Dlatego nie ma konieczności podnoszenia ich w ciągu dnia. Chcąc zadbać o swoją prywatność należy ułożyć je pionowo. W przypadku rolet manewrowanie stopniem odsłonięcia zależy od podniesienia materiału. W ten sposób można wpuszczać promienie słoneczne do pomieszczenia.

Patrząc pod katem prywatności, żaluzje sprawdzają się znacznie lepiej. Szczególnie żaluzje drewniane, które są grubsze i mniej przepuszczalne dla światła. Nie ma tutaj ryzyka, że będą zbyt cienkie. Taka sytuacja może zdarzyć się w przypadku rolet. Zastosowanie jasnych, cienkich materiałów może przyczynić się do znacznego obniżenia stopnia prywatności po zmroku.

Rolety czy żaluzje — które produkty zapewniają więcej światła?

Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku zapewnienia dostępu światła. Produkty mają za zadanie ograniczać jego dostęp, jednak wyłącznie wtedy, gdy jest to pożądane. Oznacza to tyle, że powinna być możliwość dowolnego manewrowania ułożeniem osłon na oknie.
Żaluzje mają możliwość dowolnego ułożenia paneli w takiej pozycji, jaka będzie najlepsza. Jednak w przypadku ciemnych lub grubych produktów może pojawić się problem ze stopniem przepuszczalności światła. Może być on niewystarczający. Doprowadza to do półmroku w pomieszczeniu, który uniemożliwia odpowiednio produktywną pracę.
W przypadku rolet istnieje możliwość dopasowania grubości materiału oraz jego koloru. Tak, żeby zapewnić odpowiedni stopień przepuszczalności światła. Najlepszym połączeniem jest zastosowanie jasnych kolorów oraz stosunkowo grubych tkanin. Wówczas odpowiednio dużo światła jest przepuszczane. Jednocześnie zapewniona jest pełna prywatność domownikom. Rolety można podnieść lub opuścić na dogodną, dowolną wysokość.
Biorąc pod uwagę wymienione cechy, pod kątem przepuszczalności świata lepiej sprawdzają się rolety. Mogą być lepiej dopasowane do potrzeb użytkowników. Dodatkowo istnieje możliwość pełnego odsłonięcia okna.

Rolety czy żaluzje – produkty dopasowane do potrzeb

W sklepie Rolety-Żaluzje można spotkać się zarówno z jednym, jak i drugim typem osłon. Oba są wykorzystywane przez wielu konsumentów. Wybierając odpowiednie produkty na swoje okno warto zwrócić uwagę na swoje potrzeby. W przypadku konieczności zadbania o prywatność, zdecydowanie lepiej postawić na żaluzje. Dobrze sprawdzą się te wykonane z drewna.

Jednak, jeżeli pomieszczenia są niewystarczająco oświetlone, lepszym rozwiązaniem będą rolety. Szczególnie te wykonane z jasnych, ale grubych materiałów. Zapewnią odpowiednio dużo prywatności, jednocześnie nie zabierając światła w ciągu dnia. Jest to szczególnie istotne dla osób, które są bardziej produktywne rano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here