Szafki nocne – niezastąpiony dodatek do wystroju sypialni

0
171
Szafki nocne – niezastąpiony dodatek do wystroju sypialni

Szafki nocne stanowią zwykle nieodzowny element wyposażenia każdej sypialni. Choć często są pomijane lub uważane za drugorzędny mebel, to właśnie te niewielkie, niepozorne meble pełnią ważną rolę w naszym codziennym życiu. Służą jako praktyczne miejsce do przechowywania przedmiotów, mają duży wpływ na funkcjonalność przestrzeni sypialnianej. Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości szafki nocne!

Centralną część sypialni zajmuje zwykle najważniejszy mebel w tymże pomieszczeniu, jakim jest łóżko, choć nie mniej istotnymi elementami umeblowania pomieszczenia sypialnianego są szafki nocne. W porównaniu do komody, szafy czy toaletki, są to meble dość subtelnie wpasowujące się w przestrzeń, niekiedy wręcz niezauważalne pośród całej aranżacji wnętrza. Ich funkcjonalność i rola w sypialni jest jednak niepodważalna, a funkcje szafek nocnych umieszczanych obok łóżka można by mnożyć. Wszak ile użytkowników, tyle pomysłów na zastosowanie tychże elementów wystroju.

Do czego zwykle służy szafka nocna?

Niewielkie meble, jakimi są szafki nocne do sypialni, spełniają nieproporcjonalną do ich rozmiarów liczbę funkcji. Przede wszystkim zapewniają dodatkową wygodę użytkowania sypialni, stworzonej przecież dla odpoczynku, relaksu i chwili wytchnienia w komfortowych warunkach. Któż z nas kładąc się na łóżku stanowiącym pewien azyl po ciężkim dniu pracy, nauki czy innych obowiązków dnia codziennego, nie chciałby mieć wszystkiego pod ręką tak, aby móc swobodnie korzystać z wolnej chwili w wygodnym łóżku? To pytanie retoryczne. Kto natomiast chciałby myśleć o szybkim podniesieniu się rano z łóżka, aby wyłączyć budzik niestojący w zasięgu ręki? To jasne, że nikt! Właśnie dla takich drobnych chwil wygody i komfortu stworzone zostały szafki nocne do sypialni, na których zwykle stawia się lampkę nocną, wspomniany już budzik, ulubioną książkę, napój czy w ostatnich latach – smartfon. Oczywiście można na niej umieścić także świece podczas romantycznego wieczoru, pojemniczek z lekami czy nawet pilot do telewizora coraz częściej umieszczanego właśnie w sypialniach. A przecież to zaledwie kilka zastosowań szafek nocnych.

Dlaczego szafka nocna, a nie stolik?

Jak już wspomniano, na tych niewielkich meblach można dowolnie umieszczać przedmioty najbardziej niezbędne w trakcie odpoczynku w łóżku, lecz ich powierzchnia z zasady nie jest zbyt obszerna. Wszystko z powodu miejsca zajmowanego w sypialni, ponieważ założeniem funkcjonalności szafki nocnej jest jej umiejscowienie tuż obok łóżka. Z tego względu, nie może być ona zbyt duża, aby zmieścić się na przykład pomiędzy łóżkiem a ścianą i nie zajmować zbyt wiele przestrzeni wzdłuż łóżka minimalizując jego funkcjonalność. Z kolei zastępując szafkę nocną niewielkim stolikiem, odbieramy sobie możliwość wykorzystania dodatkowej przestrzeni, jaką dają zastosowane w szafkach nocnych szuflady lub zamykane półki.

Wybierz odpowiednie szafki nocne do sypialni

Wydawać by się mogło, że w trakcie aranżacji wnętrza sypialni nie ma nic prostszego od wyboru tak niewielkiego elementu umeblowania, jakim jest szafka nocna. Jednak na kilka składowych należy zwrócić uwagę, a główną cechą, która w trakcie użytkowania zapewne okaże się istotną, jest wysokość szafki nocnej. Przeważa opinia, iż mebel ten powinien swoją wysokością być niemal identyczny jak wysokość łóżka wraz z materacem. Bardzo niskie łóżka „zawieszone” niewiele ponad podłogą, dają więc małe pole wyboru podczas dobierania do nich szafek nocnych. Z kolei wysokie, masywne łóżka, w dodatku z solidnym materacem, pozwalają na swobodny wybór szafki nocnej z nawet kilkoma szufladami. Dlaczego wysokość jest tak ważna? Dla zapewnienia jak największego komfortu podczas sięgania do stolika. Ponadto wybierając ten mebel, dla zachowania estetyki wystroju pomieszczenia warto, aby szafki nocne do sypialni były dopasowane pod kątem barwy i stylu wykończenia do pozostałych mebli.

Ze względu na wszystkie wymienione cechy i zalety szafek nocnych, w asortymencie Szynaka Meble odnaleźć można szeroką ich gamę, spełniającą wymagania każdego użytkownika. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą pod adresem https://www.szynaka.pl/pl/meble/szafki-nocne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here