Remont mieszkania samodzielnie czy z profesjonalistami – jakie zalety ma współpraca z pracownią realizacji wnętrz?

0
260

Początek wakacji to dla wielu osób rozpoczęcie urlopu. A jeśli urlop, to może mały lub większy remont? Samodzielne przeprowadzanie prac remontowych jest oczywiście możliwe, ale wielokrotnie przynosi niesatysfakcjonujący rezultat i wiele utrudnień w jego trakcie. Poznaj istotne wskazówki przydatne podczas realizowania remontu mieszkania. Dowiedz się też, jakie zalety ma współpraca przy renowacji wraz z pracownią realizacji wnętrz.

Remonty mieszkań z profesjonalistami:

 • Dowiedz się, jakie wyzwania mogą na Ciebie czekać podczas remontu
 • Poznaj obszary, w których ekipy remontowe napotykają problemy
 • Odkryj zalety współpracy z pracownią wnętrz przy remoncie mieszkania

Jakie wyzwania czekają na Ciebie podczas remontu mieszkania?

Prace remontowe wielu osobom mogą kojarzyć się z nieprzyjemnym doświadczeniem, tygodniami trudów i kosztownymi rozwiązaniami. Jeśli jednak podejdziesz do całej sprawy metodycznie, może okazać się, że zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i czas oraz nerwy. Poznaj wyzwania, które czekają na Ciebie podczas remontu oraz sposoby, jak sobie z nimi radzić.

 • Budżet – czyli nie daj się zaskoczyć wydatkom. To jedno z pierwszych zagadnień, którymi należy się zająć, planując remont. Konieczny budżet pozwoli podjąć decyzję na temat standardu wykończenia i materiałów, na jakie możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, by brać pod uwagę nie tylko sam koszt materiałów, ale i logistykę, projekt aranżacji, a także koszty wykonania.
 • Ekipa remontowa – stwórz odpowiedni zespół, który przeprowadzi prace. Kolejną istotną kwestią jest wybór odpowiedniej ekipy remontowej. Warto wykorzystywać polecenia z Internetu oraz te dawane przez znajomych. W umowie powinny być zawarte informacje na temat pełnego kosztu remontu.
 • Prace wykonawcze – od projektowania po logistykę. Sporym wyzwaniem podczas remontu jest dokładne zaplanowanie kolejnych kroków podejmowanych w czasie remontu. To etap następujący po przygotowaniu kosztorysu i wyborze odpowiedniej ekipy remontowej. Lista następujących po sobie kroków pozwoli Ci oszacować najlepszy moment na zakup materiałów i zminimalizować oczekiwanie. To z kolei sprawi, że skrócisz czas remontu.

Remont mieszkania – gdzie mogą pojawić się problemy?

Niedoświadczone osoby przystępujące do planowania czy prac remontowych mogą natrafić na wiele komplikacji. Oto kilka ważnych informacji, o których warto pamiętać.

 • Pamiętaj o harmonogramie – prace remontowe należy rozpocząć od prac hydraulicznych, a także wymiany okien i drzwi wejściowych (jeśli to potrzebne). Następne w kolejności są roboty elektryczne, klimatyzacyjne, ogrzewanie oraz wentylacja. Ostatnim etapem są prace przy ścianach, sufitach, podłogach oraz stolarce drzwiowej.
 • Przygotuj zapas materiałów – przed zakupem materiałów musisz dokładnie poznać powierzchnię, wysokość oraz wymiary lokalu. Pamiętaj jednak, by przy zakupie materiałów dodać 15-20% zapasu.
 • Malowanie ścian to nie wszystko – samo pokrycie ścian farbą to nie wszystko. Warto sprawdzić, czy są one odpowiednio równe, czy może wymagają wzmocnienia, tynkowania lub nałożenia gładzi.

Remont mieszkania z pracownią aranżacji i realizacji wnętrz – poznaj zalety

Remonty mieszkań można przeprowadzać oczywiście na własną rękę, ale wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia pracowni aranżacji i realizacji wnętrz. Remonty mieszkań z pomocą specjalistów to czysta przyjemność i gwarancja wsparcia w modernizacji mieszkań z rynku wtórnego w różnym stanie.

Specjaliści KODO oferujący remonty mieszkań pod klucz są świetnie obeznani na rynku nieruchomości oraz dysponują doskonałym zapleczem technicznym, materiałami oraz wieloletnim doświadczeniem, o którym świadczy wiele zrealizowanych projektów. Zalety skorzystania z pomocy fachowców to między innymi:

 • przygotowany kompleksowy projekt, który spełnia potrzeby mieszkańców i jest poprzedzony rzetelną analizą techniczną,
 • ciekawe i praktyczne rozwiązania w oparciu o ustalony budżet,
 • planowanie i realizacja uwzględniające określony harmonogram oraz ustalone koszty,
 • remont, po którym możesz od razu zamieszkać w swoim mieszkaniu.

Oprócz tego specjaliści KODO mogą również:

 • doradzić podczas wyboru mieszkania i pomóc w przeprowadzeniu zakupu nieruchomości,
 • stworzyć projekt zgodny z Twoimi preferencjami i gustem,
 • zagwarantować Ci opiekę serwisu gwarancyjnego przez 24 miesiące od zakończenia prac remontowych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here