Podpowiadamy jak wybudować nowoczesną wiatę śmietnikową

0
1125
Podpowiadamy jak wybudować nowoczesną wiatę śmietnikową

Zgodnie z obecną ustawą śmieciową naszym obowiązkiem jest segregowanie odpadów. Dotyczy to zarówno osób mieszkających w domach prywatnych, jak i posiadaczy mieszkań w zabudowie wielorodzinnej. Dlatego też na posesjach obecnych jest kilka rodzajów koszów, a każdy z nich przeznaczony na inny rodzaj śmieci. Nie wygląda do zbyt estetycznie, dlatego coraz bardziej popularne stają się specjalne wiaty śmietnikowe, które skutecznie ukrywają kosze przed wzrokiem innych.

Nowoczesne wiaty śmietnikowe

Wraz z rosnącymi potrzebami na wiaty śmietnikowe pojawiło się wiele ciekawych i oryginalnych rozwiązań na tego rodzaju zabudowę na przydomowej posesji. Nie da się ukryć, że mają one wiele zalet. Przede wszystkim dzięki wiacie kolorowe kosze nie biją po oczach, są zupełnie niewidoczne, a tym samym również niweluje się wydobywający się z koszów nieprzyjemny zapach. Dodatkowo, jeśli śmieci magazynujemy w workach, to są one również odpowiednio zabezpieczone przed warunkami pogodowymi. Z czego może powstać nowoczesna wiata śmietnikowa?

Wszystko oczywiście zależy od wielkości naszej posesji oraz osobistych preferencji. Jeśli jednak myślimy o inwestycji na lata, to warto zdecydować się na takie materiały, które nam to zagwarantują. Takim rozwiązaniem jest na pewno murowana wiata śmietnikowa. Beton, który przygotuje dla nas betoniarnia Bielsko, jest wytrzymałym i solidnym materiałem budowlanym. Mamy więc gwarancję, że również nasze miejsce do magazynowania śmieci, będzie po wielu latach odznaczać się dobrą jakością. Jeśli zdecydujemy się tylko na betonowe fundamenty, to skrzydła można wykonać z innego materiału, np. gotowych paneli drewnianych, metalowych, czy nawet z tworzywa sztucznego.

Nowoczesna wiata śmietnikowa – jak ją dobrze ukryć?

Jasne jest, że wiata śmietnikowa nie jest jakimś szczególnym elementem dekoracyjnym naszej posesji. To raczej element, który nie powinien przyciągać wzroku. Najlepszym sposobem jest wkomponowanie naszej wiaty w ogrodzenie lub inne zabudowania znajdujące się na posesji, np. garaż lub składzik na narzędzia. Jeśli posiadamy murowane ogrodzenie, to wiata wykonana z takiego samego materiału na przykład w rogu ogrodzenia, na pewno nie będzie rzucała się w oczy. Najlepiej takie rozwiązanie zastosować już w trakcie murowania ogrodzenia. Wtedy w jednym czasie zakupimy odpowiednio więcej tego samego materiału budowlanego, np. betonu, który dostarczy nam betoniarnia Bielsko i prace zostaną wykonane równocześnie. Jeśli decydujemy się na wiatę z ażurowych paneli, siatki lub drewnianą, to można spróbować zamaskować ją przy pomocy krzewów, drzew czy efektownych bluszczy.

Stawianie wiaty śmietnikowej a prawo budowlane 

Taki rodzaj inwestycji zazwyczaj nie wymaga zgłaszania w urzędzie, ale wszystko oczywiście zależy od wielkości naszej wiaty. Koniecznie trzeba także wziąć pod uwagę takie aspekty jak odległość od okien i drzwi domu mieszkalnego oraz od granicy działki sąsiada. Jakkolwiek by nie było, są to na obecną chwilę bardzo przydatne elementy naszej posesji, które można powiedzieć wyegzekwowała kontrowersyjna ustawa śmieciowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here