Płytki betonowe, czyli surowość najlepszym sposobem wykończenia wnętrza!

0
2140
Płytki betonowe, czyli surowość najlepszym sposobem wykończenia wnętrza!

Beton to ostatnio prawdziwy krzyk mody. W formie tynku dekoracyjnego zdobi ściany w biurach czy salonach. Coraz częściej wykorzystywane są także gresowe płytki betonowe, które przypominają kolorem surową warstwę ścienną. Dlaczego warto postawić na tego typu wykończenie ścian? Jakie ma zalety? Postaramy się kompleksowo omówić ten temat.

Czym są płytki betonowe? To szare gresy, najczęściej wielkoformatowe, które kolorem przypominają surową warstwę ściany, bez dodatkowych obróbek. Mogą mieć formę błyszczącą lub (bardziej naturalną) matową. Dostępne są warianty w wielu odcieniach i kształtach, nadające się do wykorzystania w różnego rodzaju wnętrzach. Wszystkie zachowują przy tym wiele istotnych zalet. Jakich?

Jakie zalety mają płytki betonowe?

Do zalet płytek betonowych z pewnością należy ich oryginalność. Surowy beton świetnie komponuje się też z wieloma typami armatury czy szafek łazienkowych i kuchennych. Wszechstronność to na pewno ogromna wartość tego typu powłoki. Poza tym łatwo utrzymać ją w czystości, a elegancja i surowy szyk sprawi, że łazienka czy kuchnia będzie prezentowała się przez wiele lat doskonale.

Poza tym płytki betonowe nie są trudne w kładzeniu, mają mocną strukturę (dzięki czemu wytrzymają intensywną eksploatację) i nadają się do zastosowania na ścianach czy podłodze. Jeżeli cenisz sobie minimalizm, prostotę, szyk i elegancję, to z pewnością płytki betonowe (dostępne pod tym adresem: https://www.carrea.pl/plytki-imitujace-beton) będą rozwiązaniem idealnym.

Do jakich wnętrz będą pasowały płytki przypominające surowy beton?

Przede wszystkim elementy te idealnie sprawdzą się jako wykończenie ścian we wnętrzu łazienki i kuchni. Będą świetnie komponować się z drewnianymi szafkami czy białą i czarną armaturą. Z jednej strony są sposobem na kompleksowe rozjaśnienie ale też przyciemnienie ścian.

Płytki betonowe możesz wykorzystać, jeżeli chcesz postawić na prostotę, ale też elegancję Twojego mieszkania. Ich struktura jest połączeniem minimalizmu, elegancji i szyku. Chłodny i surowy klimat, ocieplony np. przez rośliny doniczkowe to wspaniałe połączenie, sprawdzające się w każdym domu.

Pamiętaj, że do płytek tego typu musisz położyć praktycznie niewidzialną fugę, która będzie dostępna w kolorze naturalnego betonu. W ten sposób zwiększysz efekt surowości na ścianach i podłodze. Na pewno ostateczny efekt zachwyci Ciebie i pozostałych domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here