Kiedy trzepak odchodzi w zapomnienie – bezpieczny plac zabaw

0
677
Kiedy trzepak odchodzi w zapomnienie - bezpieczny plac zabaw

Które zdrowe dziecko nie lubi biegać i szaleć? Organizm dziecka to tykająca mała bomba, która wybucha, kiedy tylko nadarzy się okazja. Dzieci mają w sobie ogromnie dużo energii, którą chętnie pożytkują na bieganie, śmianie się, szaleństwa i rozrabianie, a najlepiej w gronie najlepszych kumpli czy koleżanek. I najlepiej, kiedy takie aktywności odbywają się na zewnątrz.

Zabawa na świeżym powietrzu

Dziecko przy okazji zabawy utrzymuje kontakt z naturą, poznaje otaczający świat wszystkimi zmysłami, a dodatkowo zażywa zdrową dawkę świeżego powietrza i słońca.
Jeszcze 20-30 lat temu na porządku dziennym były zabawy na trzepaku, starych huśtawkach i boiskach z prawdziwą trawą. Czasy jednak się zmieniły i większość rodziców stawia obecnie na większe bezpieczeństwo swoich dzieci.

Bezpieczeństwo na placu zabaw

Jednym z najlepszych miejsc do zabawy jest naturalnie plac zabaw. Odgrodzona przestrzeń, na której znajdują się różnorodne zjeżdżalnie, huśtawki, liny do wspinaczki, rury do zjeżdżania, piaskownice i wiele, wiele innych. Czasem jednak przy korzystaniu z obiektów zdarza się kontuzja, zranienie lub inne nieprzyjemne doświadczenie. Jest to oczywiście normalne, w końcu takie przygody zdarzają się też dorosłym.

Na szczęście od jakiegoś czasu na placach zabaw zaczęto kłaść nawierzchnie bezpieczne – z reguły są to gumowe panele, które bardzo dobrze amortyzują wszystkie upadki i minimalizują ryzyko urazu.

Miejsca specjalnie przeznaczone dla dzieci stają się coraz bardziej nowoczesne i przyjazne dla oka. Dodatkowo w parze idzie z tym wzrost bezpieczeństwa, a płyty gumowe na plac zabaw są tego doskonałym przykładem.

Od teraz możemy już śmiało pozwolić dziecku na korzystanie ze wszystkiego, co ma do zaoferowania plac zabaw, bez obaw o nasze interwencje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here