Jakie rodzaje firan i zasłon wybierają najczęściej mieszkańcy Wrocławia?

0
864
Jakie rodzaje firan i zasłon wybierają najczęściej mieszkańcy Wrocławia?

Zagadnienie dekoracji okiennych jest tematem rzeką, wszystko bowiem zależy od naszego gustu. Niektórzy cenią sobie meble w stylu vintage i różnego rodzaju klasyczne aranżacje, u nich tradycyjne czy francuskie wystroje okienne będą święciły swój sukces. U drugich zaś, preferencje skłaniają się ku modernizmowi i nowoczesności, dla tych styl loftowy czy skandynawski będzie inspiracją. Wreszcie jest i trzecia grupa, najmniej jednorodna, którą stanowią miłośnicy trendów niszowych na danym rynku. Osoby te zamawiają zwykle nieco egzotyczne rolety czy firany na wymiar, gdyż w sklepach brak takich wyrobów.

Wrocławska klasyka, czyli zasłony do pokoju dziennego lub salonu

Wiele jest różnych zmiennych, lecz są i pewniki, a tu jedno jest pewne: mieszkańcy Wrocławia kochają piękne zasłony na okna w salonie, te lniane, batystowe czy żakardowe. Zamiłowanie to jest łatwe do zrozumienia, gdyż uszyta na wymiar zasłona okienna jest dekoracją ponadczasową. Szczególnie, gdy zdecydujemy się na wykonanie ich z nieco droższej, lecz po wielokroć piękniejszej tkaniny, mowa tu na przykład o żakardzie. W niektórych przypadkach mamy też możliwość artystycznego połączenia naszej ozdobnej żakardowej zasłony do salonu z roletami, co sprawia, że okno nie wydaje się tak nudne, jak w sytuacji użycia tylko prostych zasłon i firan. Warto też dodać, że na rynku, w sieci czy też stacjonarnie, mamy wiele możliwości zamówienia taniej zasłony na okna w salonie, jeżeli dobrze poszukamy, to sami będziemy mogli się o tym przekonać. Oczywiście, tańsze zasłony będą pewnym kompromisem. Z drugiej jednak strony, dobrze uszyte, są one na tyle ładne, że i tak będą ozdobą modnego pokoju dziennego lub biura!

Filigranowe firanki, czyli prostota dla minimalistów

Nie tylko miłośnicy ponadczasowych wzorców sięgają po tradycyjne przesłony okienne, to także popularny wybór wśród wrocławskich miłośników loftu czy minimalizmu. W ich domach, zwykle już bez dodatkowych rolet czy ozdobnych karniszy sufitowych, goszczą proste firany z lnu. Występują one najczęściej w białej tonacji, a główną cechą odróżniającą je od firan w bardziej ozdobnych projektach, jest brak dodatkowych lamówek i haftowania. W takiej, prostej firance uszytej na wymiar, widoczna jest tylko niemal gładka tkanina. Sprawia to, że przesłona ta jest wizualnie lżejsza i łatwiejsza do harmonijnego wplecenia w skąpo wyposażone, nowoczesne pomieszczenia. Warto podkreślić, że subtelna firanka okienna będzie również występowała w różnych odcieniach. Miłośnicy odważnych kreacji w stylu boho doceniają zdecydowane odcień mlecznej bieli lub jasnego beżu. Z drugiej jednak strony, ortodoksyjni miłośnicy loftu z Wrocławia wybierają zwykle proste firany w barwie bieli, tak by podkreśliły one pozorną szorstkość dawnych fabrycznych wnętrz. Dzięki temu, mimo nieco ubogiego wyglądu, faktycznie zyskują, gdyż taka firanka w jadalni czy salonie staje się szybko trudnym do zastąpienia dodatkiem dekoracyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here