Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni?

0
520
Jakie kwiaty sprawdzą się w sypialni?

W przypadku wyboru kwiatów do sypialni nie liczy się wyłącznie ich aspekt dekoracyjny, ale również wiele innych czynników, które determinują dobór roślinności do tego konkretnego wnętrza. Nie jest tajemnicą, iż rośliny w trakcie dnia, ze względu na dostęp do światła słonecznego, produkują tlen. Niestety w nocy proces ten ulega odwróceniu. Zbyt duża dawka dwutlenku węgla oraz pobieranie tlenu — zarówno przez śpiącego człowieka, jak i przez roślinę, nie jest korzystne. Można jednak zaopatrzyć się w kwiaty, które są w stanie metabolizować CO2 także nocą, a nawet pochłaniają toksyny i oczyszczają powietrze. O jakich roślinach mowa?

Fikus — roślina, która dodatkowo oczyszcza powietrze w sypialni

Fikus jest rośliną, która poprawia jakość powietrza, poddając je filtracji i usuwając nagromadzone w nim toksyny, takie jak formaldehyd, trójchloroetylen, czy benzen. Biorąc pod uwagę, jak ważne jest, by powietrze w sypialni było oczyszczone i sprzyjało odpoczynkowi oraz regeneracji całego organizmu, kwiat ten z pewnością powinien stać się funkcjonalną i dobrą dla zdrowia ozdobą każdej sypialni.

Co więcej, roślina ta przyczynia się do zwiększenia wilgotności powietrza, co może być wskazane u osób mających problemy z oddychaniem lub na co dzień borykają się z suchą skórą. Tego typu rośliny domowe to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalne rośliny o niewielkich gabarytach, proste w pielęgnacji i jednocześnie wskazane do tego, by trzymać je właśnie w sypialni.

Bluszcz — kwiatek, który sprawdza się w sypialni

Bluszcz to kolejny kwiatek, który warto postawić w sypialni. Działa on oczyszczająco na powietrze oraz zwiększa wilgotność powietrza, co także przekłada się na zdrowszy sen. Warto również dodać, że jest to roślina ceniona za swoje właściwości izolujące, ponieważ ozdobienie nim ściany przyczynia się do redukcji hałasu, co może przekładać się na poprawę jakości snu.

Aloes — roślina, która w nocy produkuje tlen

Aloes nie tylko pomaga w szybszym gojeniu się ran, ale również jest rośliną doniczkową≤ którą bez obaw można postawić w sypialni. Produkuje ona bowiem tlen, ale również usuwa nagromadzone w powietrzu toksyny, takie jak benzol. Wspomniany proces odwróconej fotosyntezy jest jednym z czynników, który determinuje do tego, by nie tylko postawić aloes w doniczce ze względu na jego dekoracyjny charakter, ale także z powodu jego właściwości nawilżających powietrze. Co więcej, niestraszne mu nadmierne promieniowanie słoneczne, dlatego nadaje się do sypialni z oknem skierowanym na południe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj