Wiele z nas zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas zniechęcenie, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze nastawienie – chcemy za dużo osiągnąć błyskawicznie. Wytyczony cel należy się osiągać małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.
Pierwszy krok
Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze zależy od optymalnej ilości godzin snu.
2 krok
Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.
3 krok – zażywajmy ruchu.
Każda forma ruchu jest wskazana, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda na rowerze.
4 krok
Należy wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast cukierków i batoników. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.
5 krok
W porze wiosennej i letniej należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.
6 krok
Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne schorzenia dopadają nas o wiele rzadziej.
7 krok
Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.
8 krok
Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przetrwać nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca za oknem.
9 krok
Zawsze należy mieć czas dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.