Jak wybrać szafki łazienkowe do małego mieszkania?

0
535
Jak wybrać szafki łazienkowe do małego mieszkania?

Aranżacja wnętrza mieszkania nie jest łatwą sprawą. W większości polskich domów łazienki nie są duże i ich urządzanie wymaga dokładnego zaplanowania układu półek oraz szafek, które powinny być spójne stylistycznie z pozostałymi elementami wyposażenia. Jak wybrać najbardziej funkcjonalne szafki łazienkowe?

Różne rodzaje szafek

Podstawową czynnością, jaką należy wykonać podczas planowania aranżacji łazienki, jest zmierzenie pomieszczenia. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na wszelkie załamania ścian, bo nietypowy układ będzie wyznaczał możliwości rozstawienia konkretnych sprzętów. Możemy stosować dwa rodzaje szafek — stojące i wiszące. Te pierwsze są używane od lat i można je spotkać we wszystkich mieszkaniach urządzonych w tradycyjny sposób.

Natomiast szafki łazienkowe wiszące to element, który można zauważyć we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Mają geometryczne kształty, ale mogą mieć jednocześnie oryginalne wykończenie. Można je bardzo łatwo dostosować do różnych stylów aranżacji przestrzeni. Poza tym nie zajmują miejsca na podłodze, co jest szczególnie ważne w małych pomieszczeniach. Szafki wiszące mogą być zamontowane na wysokości wygodnej dla wszystkich domowników, ale nie można ich swobodnie przestawiać w razie potrzeby. Zazwyczaj są też droższe od wersji stojących.

Materiały i wygląd

Niezależnie od naszego wyboru, szafki łazienkowe powinny być wykonane z materiałów odpornych na wilgoć. Meble niezabezpieczone przed działaniem wody będą się szybko zużywać i w związku z tym będą miały wąskie zastosowanie. W sklepach można znaleźć wiele modeli szafek łazienkowych wykonanych z takich materiałów jak drewno, szkło czy metal.

Trzeba zwrócić uwagę na jakość, w przeciwnym razie zakupy będziemy musieli powtarzać bardzo często. Równie ważny jest wygląd szafek łazienkowych. W małych pomieszczeniach warto zastanowić się nad meblami o prostej fakturze, które zajmują małą ilość miejsca. Dzięki temu optycznie powiększymy przestrzeń, a brak zdobień spotęguje wrażenie czystości i porządku.

Trwałość i funkcjonalność

Zakup szafek łazienkowych warto zaplanować już na początku etapu planowania układu pomieszczenia. Pozwoli to na bardziej precyzyjne określenie potrzeb. Szafki powinny być jak najbardziej funkcjonalne, aby wszystkie często używane przedmioty mogły być łatwo dostępne. Warto zwrócić uwagę na pakowne szuflady, a także mocne zawiasy i system cichego zamykania. Tak wybrane szafki łazienkowe będą służyły przez wiele lat bez potrzeby naprawy i odnawiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here