DE-TECH.pl – partner każdego przemysłowca

0
788
DE-TECH.pl - partner każdego przemysłowca

Dla każdego zajmującego się przemysłem kontrola i badanie materiału są bardzo istotne. Trwałość materiału, z którego wytwarzane są wyroby, ma duże znaczenie dla stosowania procesu produkcyjnego i ostatecznego kształtu produktu. Niekiedy różnice występują nawet wśród dwóch różnych partii tworzyw, dwoma różnymi dostawcami albo dwoma różnymi procesami obróbki. Ważne jest zatem, aby wszystkie tworzywa wykorzystywane w produkcji dokładnie sprawdzać i testować. Właśnie w tym zakresie nieocenioną pomocą na każdego przemysłowca może okazać się laboratorium badań materiałów.

O firmie DE-TECH

Jedne z bardziej znanych laboratoriów badań materiałowych jest prowadzone przez firmę DE-TECH. Firma ulokowana jest w Poznaniu i działa od 2003 roku. W asortymencie swoich usług posiada różne rodzaje badań materiałowych – zarówno badania niszczące, jak również badania nieniszczące NDT. Oferta przeprowadzonych badań sprosta każdym wymaganiom materiałoznawczym. Jest ona obecnie firmą o uznanej renomie, współpracującą z kontrahentami międzynarodowymi i posiadająca bogate doświadczenie na rynku.

Jakie badania przeprowadza laboratorium?

Badania nieniszczące NDT to badania które stosują metodę niewymagającą nadmiernego naruszenia czy wręcz dosłownie zniszczenia podanej próbki. Są one wykonywane za pomocą nowoczesnych technologii i odpowiedniego sprzętu. Do tego typu rodzaju badań zalicza się:

  • badania penetracyjne,

  • badania magnetyczno-proszkowe,

  • badania radiograficzne,

  • badania wizualne,

  • badania ultradźwiękowe.

Do badań niszczących wykonywanych przez DE-TECH zalicza się badania makroskopowe oraz próby twardości, udarności, łamania, rozciągania i zginania. Poza stacjonarnym laboratorium w Poznaniu firma prowadzi dodatkowo badania terenowo za pomocą mobilnego laboratorium.

Co potwierdza jakość badań DE-TECHu?

Firma DE-TECH posiada świadectwo uznania wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Owo świadectwo potwierdza, iż laboratorium jest pod nadzorem Urzędu i działa według standardów przez niego wyznaczonych. Poza świadectwem firma zdobyła dodatkowe certyfikaty. Między innymi certyfikaty potwierdzają uprawnienia laboratorium badań materiałów do przeprowadzania badań zewnętrznych za pomocą metod wykorzystujących izotopy promieniotwórcze, prowadzenia badań w celu uzyskania świadectwa uznania technologii spawania czy też badań zadań egzaminacyjnych na uprawnienia spawaczy. Firma oferuje również przeprowadzanie badań owalizacji rur i digitalizację radiogramów.

Laboratorium badań materiałów DE-TECH to renomowana pracownia zajmująca się badaniami materiałoznawczymi według różnych metod. Dzięki szerokiej ofercie i kontroli jakości firma zapewnia wysoką jakość badań. Oferta badań przeprowadzanych przez DE-TECH jest z pewnością poważną ofertą dla każdego, kto zajmuje się produkcją i montażem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here