Czym kierować się, wybierając odpowiedni styropian do ocieplenia?

0
516
Czym kierować się, wybierając odpowiedni styropian do ocieplenia?

Ocieplenie mieszkania to niezwykle istotna kwestia, której nie warto bagatelizować. Odpowiednie materiały do dociepleń pozwalają zredukować koszty ogrzewania nawet o połowę. Materiałem, który najchętniej wybieramy, ocieplając nasze mieszkania, jest styropian. Cena styropianu to jeden z czynników, na który zwracamy uwagę podczas zakupu, jednak warto też pamiętać o takich aspektach, jak chociażby właściwości termoizolacyjne.

Dlaczego warto postawić na styropian?

Styropian cieszy się bardzo dużą popularnością wśród osób, które ocieplają mieszkania oraz budynki gospodarcze. Nie bez znaczenia jest styropian cena, która wydaje się niezwykle atrakcyjna, w porównaniu do cen innych materiałów izolacyjnych. Ponadto, zdecydowana większość firm budowlanych oferuje ocieplanie właśnie styropianem, dlatego też z łatwością znajdziemy ekspertów, którzy podejmą się tego zadania. Styropian sam w sobie jest niezwykle przyjaznym materiałem, który łatwo dopasować do specyfiki naszego domu. Możemy nim ocieplać zarówno elewację, jak i podłogi.

Styropian cena – ile kosztuje m3 materiału?

Styropian cena jest bardzo zróżnicowana, głównie mając na uwadze jego właściwości termoizolacyjne. W przypadku, gdy potrzebujemy ocieplić fundamenty, warto wybierać styropian o gęstości przynajmniej 20kg/m3, natomiast jeśli izolacja podwalin jest narażona na ekstremalne warunki, warto kierować się również wskaźnikiem wchłanialności wody. Im solidniejszy styropian (a zatem bardziej odporny na działanie czynników zewnętrznych), tym wyższa jego cena. Niemniej jednak i tak pozostaje on jednym z najtańszych materiałów, którymi możemy ocieplać domy. Styropian cena zaczyna się już od 35 zł za m3, zatem ostateczna wartość zakupu zależeć będzie od tego, jak dużą powierzchnię musimy nim wyłożyć.

Kiedy warto ocieplić dom?

Ocieplenie domu styropianem może mieć miejsce o każdej porze roku, jednak warto podjąć się tego zadania latem. Powodem jest fakt, iż w cieplejsze dni prace z reguły przebiegają szybciej, rzadziej natomiast występują deszcze czy silny wiatr, które mogą utrudnić wykonanie niektórych zadań. Co istotne, cena styropianu przez cały rok kształtuje się na podobnym poziomie, zatem nie ma większego znaczenia, kiedy dokładnie go zakupimy. Warto wybierać produkty najwyższej jakości, które wypuszczają na rynek znane marki. W doborze odpowiedniego styropianu z pewnością pomoże nam fachowiec, który podejmie się ocieplenia domu. Sam materiał możemy natomiast zakupić w sklepie internetowym – wygodnie, bez kolejek, z szybką dostawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here